Skocz do zawartości

Kabanosy - jak nałożyć jelita na lejek


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszy przyrząd to niewielka agrafka, którą dość łatwo trafić w środek jelita.

W jelito wkładamy stroną przeciwną do zapięcia; to dla niezoriwntowanych :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie nałożycie jelita na lejek o większej średnicy niż jelito.

Kaliber jelit to nie średnica i trzeba o tym wiedzieć.

Kupując jelita o kalibrze np. 22/24 trzeba odjąć 8 żeby wiedzieć jaką ma średnicę.

 

Przykładowo kaliber jelit baranich 22/24 to średnica jelita 14/16 mm.

Do tego zapas -2 mm na nałożenie jelita i wychodzi na to, że lejek musi być w okolicach 12 mm.

 

Na lejek 16 mm nie ma szans, żeby wszedł.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro

Sugerując się twoim wpisem troszkę zmodyfikowałem końcówkę . Nie nakładam jej na lejek lecz teraz przedłużyłem go ( skróciłem koncówkę do średnicy lejka u mnie 12mm). Do środka tulejka 10mm. Średnica lejka pozostaje ta sama. Paten  działa :D

ps.

Wczoraj była próba. Dziś wędzenie zakończone sukcesem

Przy okazji chciałem podziękować za przepis na francki  z dodatkiem pieprzu ziołowego są zaje..e  :clap: . Wielki ukłon dla ciebie za udostępnienie przepisu. Przepis zagości u mnie na stałe.

W rewanżu obiecuję że będę robił zakupy w twoim sklepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóz to za rarytasik te francki??

....tu jest wszystko o franckach...https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/6457-%C5%9Blonske-beraniye-wele-wyndzoka-%C5%82o-bele-czym/

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ale ty nieintegrowalna jesteś - francki to to samo co frankfuterki....

A przepis na francki jest bodajże na pierwszej stronie

 

laski się niezmiieniają :facepalm:

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laski się niezmiieniają

 

Jumbo, Ty, Ty   :thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przepisu nie znalazłam na pierwszej stronie

Ani na pierwszej, ani na drugiej  ;) 

Przepis jest tutaj:  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7999-frankfurterki-wg-marka-z-bielska/?do=findComment&comment=275669

W wątku podanym przez @jumbo jest trochę inny przepis a w zasadzie relacja z dojścia "do ideału".

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, - żeby nie zakładać nowego tematu to wkleję się tutaj - Podpowiedzcie, gdzie obecnie najlepiej kupić jelita cena/jakość ? Oczywiście przez internet .  ( zależy mi na baranich na tubach do kabanosów)

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakładania jelit na lejek. Jak tylko otrzymam zamówiony (od kolegi Jumbo) lejek 12mm to podjadę do tokarza, żeby wytoczył mi z białego plastyku taki czubek wkładany w rurkę lejka. Dowiem się o koszty i najwyżej zrobię kilka sztuk i dla chętnych wyślę.

 

post-66794-0-33622200-1509096952_thumb.png

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ZOBACZ JESZCZE TUTAJ - https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8020-przyrzad-dziadka-do-nakladania-jelit-baranich-na-lejek/?hl=dziadka

 

swego czasu miro miał ten patent w sprzedaży....

Ale mając spawacza i drut nierdzewny....

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze ten patent z drutem widziałem. Być może nawet lepszy pomysł niż taki toczony czubek, bo można wodę przelewać przy nakładaniu :hmm:  - no i po drutach lepiej się ślizgnie niż po takim stożku . Muszę pomyśleć

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pomysłu Dziadka zrobiłem parę sztuk ze szprych rowerowych, łączyłem je lutując. Sprawdza się ten patent bardzo dobrze :)

post-53607-0-04388500-1509108608_thumb.jpg

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakładanie  to nie problem (jak ma się odpowiedni lejek ) . Rozplątanie jelit jak się poplątają  to jest dramat  

Jak się splatają, to trzeba je rączką roztrzepać jak włosy.

Nie ciągnąć na siłę, bo jeszcze bardziej się zaplątają. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Qrcze ten patent z drutem widziałem. Być może nawet lepszy pomysł niż taki toczony czubek,

 

 

Zdecydowanie lepszy  .   !!!!!!!!   Mam to wiem i pasuje teoretycznie do każdego rozmiaru lejka .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.