Skocz do zawartości

Parówki i parówkowa - przepisy i wariacje Pis67


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

Pisu czyżbyś czytał to

Niedługo będziesz mistrzem nad mistrze . Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego maltretujesz tak to mięso. Mając kuter wystarczy zmielić raz przez siatkę 2 mm i dalsze operacje przeprowadzić na kutrze.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pisu czyżbyś czytał to

No, to kolejne, cenne tajemnice rzemiosła się ujawniają.

Ja nie zabieram głosu tylko kolekcjonuję te perełki :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisu czyżbyś czytał to

Nie mam takich źródeł, ale czytałem to co podesłałeś 21 marca, i zapytałem mojego starszego znajomego z ubojni w jakich temperaturach kutruja- on na to, że farsz pod koniec nie może być zimny, ale musi mieć mniej niż 15 stopni. Mówi, że nie je tych parówek co u nich w zakładzie robią, Mówi jak ten mom widzi, to słabo mu jest. Po analizie temperatur i konsystencji kocowej wyrobów doszedłem do wniosków, których słuszność teraz będę sprawdzał w praktyce. :cool:

 

Mając kuter wystarczy zmielić raz przez siatkę 2 mm i dalsze operacje przeprowadzić na kutrze.

Mam obroty na maszynce około 100 i mielenie na 2mm nie wchodzi w rachubę. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota licha, w realu wyglądają lepiej.

konsystencja z przekroju no.1 :clap: popracować trochę przy wędzeniu (za długo

osuszasz batony :idea: ) i będzie petarda :thumbsup:

 

p.s.aby nie było niespodzianek eliminuj gruczoły,resztki skóry z podgardla...no i grube ścięgna,mięso miel na sitku 4mm i od razu na kuter jazda,zawsze staraj się mieć lód lub

zimną wodę do redukcji temp. jakby co...i o kolejności kutrowania pamiętaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za długo

osuszasz batony

Z czego to wywnioskowałeś?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek z Bielska napisał/a:

za długo

osuszasz batony

 

Z czego to wywnioskowałeś?

po końcówkach batonów i po zewnętrznej stronie~lekko zgrubiała osłonka~

krócej osuszać w niższej temp.,parówkowej nie trzeba długo wędzić do 40min max na dymie,plusem na zimno będzie podczas spożywania charakterystyczny trzask osłonki

no i fajny debiut krojenia nożem na talerzu zajadając dobrą musztardą.

ciekawi mnie czy z tą ilością czosnku parówkowa znajduje fanów wśród dzieci. :idea:

pytanie Piotrek nie odbieraj jako uszczypliwość.

 

Krzysiek czytam posty napisałem tylko jako wskazówkę

 

pozdrawiam

zmykam bo ładna pogoda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy z tą ilością czosnku parówkowa znajduje fanów wśród dzieci.

Moja średnia córka zjadła dziesięć, ostatnie dwie zarezerwowała na jutro, i nakazała następne takie same zrobić. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
pis67 jaka jest u Ciebie mniej więcej temperatura farszu podczas nadziewania ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

poszukuję na forum przepisu na parówki z wykorzystaniem osłonek celulozowych (

Nie ma przepisu na parówki dedykowane osłonkom celulozowym.

Robisz masę parówkową wg wybranego przez Ciebie przepisu i nadziewasz w te właśnie oslonki.

Zamiast moczonych jelit baranich nakładasz na lejek tubkę z suchymi osłonkami (nie wolno ich moczyć), zawiązujesz końcówkę i nadziewasz tak, jak baranie.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól wędzonkowa? Toż to "barbarzyństwo", ale każdy robi jak uważa. Nawiasem tylko podpowiem _ chemię to można kupić w pierwszym lepszym sklepie wędliniarskim, a czy nam o to chodzi? Pytanie z cyklu -"bez odpowiedzi" . Pozdrawiam "Czuj dym!" :blush:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich ,

Forum czytuję regularnie o dawna, nie piszę - bo Wy piszecie :)

Chciałbym zrobić parówki nie zawierające wieprzowiny w żadnej postaci, ani mleka.

Drób, wołowina, cielęcina jak najbardziej pożądane.

Czy ktoś mi może coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może coś podpowiedzieć?

Może takie?? http://wedlinydomowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=931&Itemid=4

Mleko możesz zastąpić wodą.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól wędzonkowa? Toż to "barbarzyństwo", ale każdy robi jak uważa. Nawiasem tylko podpowiem _ chemię to można kupić w pierwszym lepszym sklepie wędliniarskim, a czy nam o to chodzi? Pytanie z cyklu -"bez odpowiedzi" . Pozdrawiam "Czuj dym!" :blush:

Sól wędzonkowa to jedynie oszustwo smaku, ale nie zgadzam się że to pospolita chemia w produkcie.

Nie każdy ma możliwość uwędzić wyrób, a dodatek soli wędzonkowej jedynie doda trochę smaku wędzenia.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie?? http://wedlinydomowe.pl/i...id=931&Itemid=4

 

Mleko możesz zastąpić wodą.

No, raczej nie Halusiu.

Mleko w tym przepisie spełnia rolę emulgatora.

Z samej piersi kurzej i wody parówek nie zrobisz.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy NAPRAWDĘ nie ma takiego przepisu?

Co do mięs, na pewno można użyć kleistych zarówno z wołowiny jak i cielęciny. Gorzej jest z tłuszczem. Jeżeli wieprzowy jest be (nota bene dlaczego?) to nie mam pomysłu.

Może kol. Bagno, nasz Gł. Technolog się wypowie?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viajero, Nie chcesz dodawać tłuszczu wieprzowego, gdyż masz: uczulenie, nie możność spożywania ze względu na wyznanie, dietę.

W każdym przepisie możesz wyeliminować wieprzowinę i tłuszcz wieprzowy a użyć wołowiny i cielęciny. Twoje kiełbasy drobnorozdrobnione będą dla ciebie bardziej dietetyczne i smaczne.

Do kiełbasach drobnorozdrobnionych używa się tłuszczu wieprzowego, który nadaje określoną teksturę wyrobowi. Natomiast nie używa się innych tłuszczy np.drobiowego, wołowego, gdyż nie bardzo nadają do tworzenia emulsji: woda-białko-tłuszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.