Skocz do zawartości

Dobra kiełbasa na grilla - prosze o przepisy


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobra kiełbasa to ma sosik wewnątrz ... ;)

A jak jakiś dodatek to domowa musztarda doprawiona pod indywidualne preferencje lub dobry domowy chrzan ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Jest bardzo aromatyczny i normalnie sama kiełbaska o wiele lepiej smakuje z nim niż bez niego.

 

Ja swoje wyroby jem bez takowych polepszaczy smaku . Wolę czuć smak mojego wyrobu .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym "sosem" do kiełbasy jest piwo....tylko żeby było odpowiednio schłodzone. :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja domową szyneczkę też jem bez żadnych chrzanów ,ale kiełbasę z grila już z dodatkiem jakiegoś sosu lub sałatki np takiej

KOlorowe papryki żółta,zielona ,czerwona -pokroić w kostkę

1kg zielonych twardych ogórków -pokroić w kostkę

1 duża cebula -może być czerwona -pokroić w kostkę

Zalewa

200ml cukru

200 ml octu

2 łyżeczki soli

2-3 łyzeczki gorczycy

można dodać czosnek,carry...

ZAlewę zagotować ,włożyc do niej warzywa i gotowac na wolnym ogniu ok 20 min,Przełożyc goraca do słoików.Można na wierzch słoika wlać łyzeczke oliwy.Po kilku dniach można póbować.

Możemy jeść z dodatkiem majonezu i carry.

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do grylowanej kielbaski to najlepiej lubie ogorki bostonskie[ ( bostongurka ) przepis jak zrobic podawal gdzies Sverige2 ] wymieszane z majonezem .

albo 

salatka crewetkowa 
1 dl krewetek 
2 lyzki majonezu 
1 lyzka creme fraiche 
2 lyzki pokrojonego w drobna kostke ogorka 
1 lyszka posiekanego szczypiorku
droche musztardy francuzkiej
sok z cytryny pieprz kajenski i sol morska do smaku 
 
 mieszamy majonez z creme fraiche dodajemy pokrojone krewetki i mieszamy z cala reszta skladnikow ..a teraz tylko czekamy az sie kielbaski ugryluja.
 
salatka doskonale smakuje tez do grylowanego hamburgera z lososia 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoje wyroby jem bez takowych polepszaczy smaku

Dla mnie musztarda, chrzan i keczup, zwłaszcza swojej roboty, to są nieobowiązkowe dodatki, podobnie jak np. żurawina do mięs. 

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja do grylowanej kielbaski to najlepiej lubie ogorki bostonskie[ ( bostongurka ) przepis jak zrobic podawal gdzies Sverige2 ] wymieszane z majonezem .

 

 

Mówisz i masz :D  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11352-bostongurka-czyli-ogoreczki-bosto%C5%84skie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów, jakoś tak zleciało i mamy prawie lato. A że ciepło i mogę znowu poczytać na forum, a i temat na czasie to mam pytanko. Miałem możliwość pobyć ostatnio w pięknym grodzie Kraka i jak zwykle wieczorkiem pojawiłem się w pobliżu "niebieskiej nyski" i co, według mnie Zonk. Atmosfera może podobna ale smak kiełbaski już nie ten. Natomiast następnego dnia kierując się podpowiedzią kolegów z streetfood polska odwiedziłem grilla w Nowej Hucie i powiem : super. Nie wiem skąd i jaką mają kiełbasę ale była bardzo smaczna i dla potwierdzenia pojechałem tam jeszcze raz i nie zmieniłem zdania. Mam w takim razie pytanie, czy ktoś miał okazję tam zagościć i spróbować oraz ocenić czy byłem tylko głodny czy faktycznie mają tam dobry wyrób. Może ktoś wie coś więcej i może przyrównać ich kiełbasę do wyrobów z forum. Uważam że na letnie spotkanie przy ognisku jest bardzo fajna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wyciągam swoją białą kiełbaskę i będe ją trzymać 24 godz w takiej marynacie

 

oliwa czosnkowa-2 łyżki

ocet winny-1łyżka

wino wytrawne-czerwone-1 szkl

syrop klonowy lub miód-3 łyżki

czosnek-1 główka

cebula-1/2 -drobna pokrojona

majeranek suszony-2 łyżki

 

Blenduję z-

 

przecier pomidorowy -l1/2 szkl

musztarda ostra-1 łyżka

sól,pieprz

Griluję smarując sosem

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wywołać kolejna dyskusję kiełbaski marynuje również w piwie

kilka kiełbasek

plastry boczku [tyle ile kiełbasek]

piwo Porter

kilka ziaren jałowca,ziele ang.

pieprz,sól,olej

Kiełbasę nacinam ,owijam plastrem boczki spinam wykałaczką i zalewam piwem z przyprawami i kilkoma łyżkami oleju.na drugi dzień griluję polewając marynatą

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko droga zanim napiszesz więcej ... bzdetów poczytaj i uzupełnij wiedzę czym jest peklowanie czym marynowanie a co to jest glazura ... co jak, kiedy, i dlaczego się stosuje .... tyle ode mnie ... dużo zdrówka życzę i odrobiny pokory bo jeszcze dużo zostało do "douczenia" ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego -napiszę inaczej -kiełbaski moczone w piwie,a tak generalnie chodziło mi o podanie sprawdzonego przepisu

Odpowiedzi Twojej nie skomentuje...,a kiebaski marynuje w podanej cieczy

Z wikipedii Marynatamieszanina cieczy (np. octu, wina lub oliwy) i przypraw.

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź taka jakiej sie spodziewałem ... ja wiem czym te trzy procesy się różnią Ty pojęcia nie masz ... ja wiem do jakich produktów stosujemy które dla Ciebie to obojętne ... co to Q.... jest kiełbasa biała ... jak obrobiona etc... bo to forum jest rzeczowe i pragmatyczne zatem albo pisz dokładnie albo wcale ... ;)

 

 

Tapniete z Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oliwa czosnkowa-2 łyżki ocet winny-1łyżka wino wytrawne-czerwone-1 szkl syrop klonowy lub miód-3 łyżki czosnek-1 główka cebula-1/2 -drobna pokrojona majeranek suszony-2 łyżki   Blenduję z-   przecier pomidorowy -l1/2 szkl musztarda ostra-1 łyżka sól,pieprz Griluję smarując sosem
 

 

 Jakkolwiek, mozna to zastyosowac ta marynate do baraniny, no eventualnie do kangurzego miesa. Mam na mysli mieso swieze. Jedno co zmienilambym to musztarde na chili sos, bedzie lepszy "kick" a mniejsza kwasowosc ,ktora to juz zalatwil ocet i wino.

 

 Co do smazenia, robilabym to delikarnie, a tylko powierzchnie malowalabym ta marynata do uzyskania grobszej powierzchni sosowej na miesie.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania podstawowy problem to proces-rodzaj surowca ... ok mieso surowe i dziewicze możemy przed grillowaniem stosować zabiegi typu marynata etc skład różny w zależnosci od upodobań i chęci osiągnięcia konkretnych efektów... np kruszenie czyli wino,.ocet etc . Ale jak ktoś pisze o marynowaniu kiełbasy to ja się pytam o czym ten ktoś pisze ... bo ja pojęcia nie mam :(

 

Tapniete z Tapatalk

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ja rowniez. Kielbase przyprawiamy przed zapakowaniem do oslonek, a proces grilowania, jest obrobka termiczna. 

 

 wiem, jak w sklepach u nas, nawet z sosem pomidorowym mozna dostac kiebasy. Jednak jest to w srodku, nie na zewnatrz ci, ktorzy maja ochote na to ,to kupuja i na bbq wrzucaja.  

 

 Jesli juz zewnwtrzne dodawanie smakow do kielbas, bardziej proponowalambym np. slynny z Niemiec, sos curry dodawany do glirowanej kielbasy, czy tez slodko zeszklona cebule, sos musztardowy i kazdy inny jako dodatek.  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała kiełbasa surowa, czy nawet sparzona...... nabierze smaku marynaty na grilla, czy nie nabierze?

Zmieni swój smak od marynaty czy będzie na nią obojętna?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko droga zanim napiszesz więcej ... bzdetów poczytaj i uzupełnij wiedzę

 

 

Robert z koniem się będziesz kopał.?  :facepalm:

 

PS.A Sołdek i tak swoje...

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już normalnie pogadać to nie można.

 

Moja, mojsza racja jest święta i już......taka zasada.

Temu co ma inne zdanie przypiąć łatkę Sołdek, podśmiechujkiem go potraktować i będzie gites.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi, tyle receptur. Niech po prostu każdy robi jak mu smakuje. Nie ma naprawdę sensu robienie z tego aż takiego problemu. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widze jak ludzie po tych kielbasach leja piwem prosto na gryll i caly pyl z brykietow sie osadza na kielbasie ..to wtedy ja sie pytam czemu to ma sluzyc??? :facepalm:

Ja zdecydowanie wole kielbaske sobie a wszelkie dodatki obok ..i mam i smak kielbasy i dodatkow ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widze jak ludzie po tych kielbasach leja piwem prosto na gryll

 

Marnotrawstwo okrutne.....Piwo to się leje do gardła.  :D  :D  :D

 

 

Ile ludzi, tyle receptur. Niech po prostu każdy robi jak mu smakuje. Nie ma naprawdę sensu robienie z tego aż takiego problemu.

 

 W przypadku grilla, też to tak widzę.

 

 

Na następnego grilla się wpraszam.

 

Też Cię chętnie zaproszę...oczywiście z noclegiem... :D  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.