Skocz do zawartości

Słonina wędzona


krzymyt

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kupując kilka kilogramów mięska np. na kiełbasy i nie tylko, to cztery dyszki z całą pewnością nie są wysoką ceną za przesyłkę do 30 kg. w bezpiecznym opakowaniu wielokrotnego użytku, tak wspaniałej jakości mięsa czy słoniny z Podlasia. Wolę zdecydowanie to , niż ładnie wyglądający nieco promocyjny "Chłam" z marketu. "Przejechałem" się już wystarczająco wiele razy, więc teraz dmucham na zimne !!!
 

 

Święte słowa  :clap:  . Jeśli ma być dobry wyrób , na mięsie nie można oszczędzać  :thumbsup:

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Kupując kilka kilogramów mięska np. na kiełbasy i nie tylko, to cztery dyszki z całą pewnością nie są wysoką ceną za przesyłkę do 30 kg. w bezpiecznym opakowaniu wielokrotnego użytku, tak wspaniałej jakości mięsa czy słoniny z Podlasia. Wolę zdecydowanie to , niż ładnie wyglądający nieco promocyjny "Chłam" z marketu. "Przejechałem" się już wystarczająco wiele razy, więc teraz dmucham na zimne !!!
 

 

Święte słowa  :clap:  . Jeśli ma być dobry wyrób , na mięsie nie można oszczędzać  :thumbsup:

 

Ja raczej kupuję surowiec (surowe mięso), nie wyroby. U mnie wsad do wędzarni to zazwyczaj ok. 5, nie 30 kg i lubię sztukę mięsa sam obejrzeć zanim kupię. Nie wędzę przemysłowo. Nawet doliczając 2-3 kg słoniny to i tak dość drogo. Rozumiem, że nie znacie lokalnego źródła dobrej słoniny. Szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyszukałem sklep ze słoniną świni  mangalica  

płat 15 cm* 35cm i grubość 7cm   a drugi 15 cm * 35 cm grubość 5 cm koszt 18 zł. W wyszukiwarce wpisać Kąkolewo k Grodziska Wlkp - mangalica i wszystko samo wyskoczy. Sklep czynny od wtorku - piątku w godz. 8:00 - 16:00 . Forumowicze z Poznania - Leszna i okolic jest okazja zaopatrzyć się w zacny towar a i dojazd jest b.dobry - polecam . Słonina od połowy grudnia leżakuje po 2 wymianach soli do połowy stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Allegro tytułem próby i sprawdzenia smaku, ponoć oryginalną węgierską. Sprzedawca nazywa się "Smaki Węgier"

Katarzyna Litwic-Borbely
KABOR Katarzyna Litwic-Borbely
Plac Górnośląski 24 Pawilon 37
81-509 Gdynia
I nigdy więcej. Słonina bardzo niesmaczna i twarda a nie miękka, nie wiem czemu. Nasza rodzima polska słoninka gruba na cztery palce, słonina ze sklepu "Super Stek" z Podlasia, zasolona, paprykowana i wędzona samemu, to jest smak, poezja, smakoszom słoniny tłumaczyć tego nie muszę chyba :D ? Ta z mangalicy, hmm, cóż już wcześniej napisałem, jedyna możliwość to to że był to jakiś odosobniony przypadek :hmm: ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu starą sól wywaliłem , oskrobałem i dałem nową sól. Teraz jest OK. Mało tego tyle przepisów forumowiczów że mętlik w głowie jaki sposób wybrać .Dlatego planuję : oskrobać , zagotować 20 min. osuszyć, wędzić 1h, przyprawić i dalej wędzić 50C około

4 - 5h następnie do wora sous vide 50C i 3h .Przynajmniej mam taki plan . Okaże się po otwarciu 1 wora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie znalazłem tematu dotyczacego wędzonego podgardla

Raz popróbowałem gdzieś tam wędzonego podgardla (chyba parzonego?nie wiem) i to były piekne chwile. :rolleyes:

Dzisiaj przypadkiem zakupiłem podgardle do kiełbasy, ale jest jak ..boczek. Kusi mnie by je zrobic jako wędzone. W "szkole" jest jeden przepis

Ale może jakaś podpowiedż. Napewno w peklosoli, bo mięsko widoczne, ale na sucho ? jak słoninke traktowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale może jakaś podpowiedż
 

Można tak i później parzyć .

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11872-2rok-1959-s%C5%82ynna-szesnastka-pw-nr-16/

albo peklować na mokro jak inne wędzonki i na końcu parzyć.

Ja preferuję sposób na mokro.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.