Skocz do zawartości

Tricki, czyli pomysły genialne, ciekawe i pomocne


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to przedmioty wykonany z aluminium są wycofane z użycia.

Ale tzw. Tacki czy też foremki aluminiowe, używamy tak. ?!

 

Napewno jest to jakiś stop z udziałem aluminium, ale uwierz mi że to działa.. :wink:

 

Nawet patelnie są tak robione...

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda jak pokryte teflonem. Nie widzę tutaj nic, co mogło by nam szkodzić ... fajny patent :) Aluminium zapewne szybko pobiera temperaturę z otoczenia i skupia, a następnie oddaje :D

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przedmioty wykonany z aluminium są wycofane z użycia.

jakoś aluminiowe wieczka śmietan, kefirów i jogurtów trzymają się dobrze, co najwyżej gdzie nie gdzie, pojawiają się głosy, żeby ich nie oblizywać :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie wspomnę o aluminiowej folii do pakowania,pieczenia etc. :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przedmioty wykonany z aluminium są wycofane z użycia.

Ale tzw. Tacki czy też foremki aluminiowe, używamy tak. ?!

 

Napewno jest to jakiś stop z udziałem aluminium, ale uwierz mi że to działa.. :wink:

 

Nawet patelnie są tak robione...

@halusia@ ma rację są wycofane z użycia (szczególnie w przypadku dzieci , glin odkłada się w wątrobie i blokuje pobieranie wapnia), a szkodliwe jest nie tyle samo gotowanie/smażenie co późniejsze przechowywanie ( dyfuzja glinu ).

 

[ Dodano: Pią 18 Maj, 2012 07:33 ]

Z tego co wiem to przedmioty wykonany z aluminium są wycofane z użycia.

jakoś aluminiowe wieczka śmietan, kefirów i jogurtów trzymają się dobrze, co najwyżej gdzie nie gdzie, pojawiają się głosy, żeby ich nie oblizywać :grin:
A te akurat są lakierowane (brak bezpośredniego kontaktu metalu ze środkiem spożywczym) .
Halina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na parzenie kaszy i gotowanie mięska do wyrobów.

Zero przypaleń i zero szorowania garnków.

Kratka na dnie zapobiega pękaniu wyrobów podrobowych podczas parzenia,

nie dotykają bezpośrednio do dna.

 

 

A co chodzi o zamrażanie i rozmrażanie,

to znam tylko jeden sposób, zamrażać szybko, rozmrażać powoli.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! Szukałam tego tematu... :wink: Pewnie znacie ten ''problem'' kiedy na imprezkę trzeba zrobić jajka w majonezie , a wychodzi na to , że są tak ''potargane'' po obraniu , iż nadają się do sałatki... :tongue: Więc mam opatentowany sposób na 'ładne jaja... :grin: ' Odcedzamy z wrzątku i delikatnie , ale stanowczo potrząsamy garnkiem aby popękała skorupka. :grin: następnie zalewamy zimną wodą. ( chodzi oto , żeby woda dostała się między białko a błonkę pod skorupką :wink: ) No i cacy... :grin:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto , żeby woda dostała się między białko a błonkę pod skorupką

też staram się tak robić, dodatkowo do obieranie skorupek używam małej łyżeczki od herbaty - ładnie pasuje między skorupkę a ugotowane jajko i wtedy całkiem szybko idzie obieranie.

pozdr.

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jajka na twardo wydmychuję ze skorupki przy pomocy "ustów" ;) obieranie jajka to 5s ;)

Wygląda to mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=vlYvkBlGUss

 

Aha jajka musza być przelane zimną wodą i wystudzone ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Trick nie wiąże się bezpośrednio z tematem kulinarnym, ale każdy z nas wie jak szybko "opapramy" sobie koszulkę w kuchni, przy wędzarce czy grillu.

Tutaj podaje sposób na szybkie złożenie już wypranej koszulki.. :wink:

 

Tu link:

 

Wiem po sobie że zaraz będziecie próbować czy ten trick działa.. :grin:

 

Miłej zabawy :wink:

 

p.s. Może się przyda kol. Woocash-owi ?! :wink:

 

Jeszcze coś. Kochani, Ci którzy próbowali, albo będą próbować, proszę o wygaszanie postów, bo po jakimś czasie jakiś nowy czytelnik, niedokopie się do naszych tricków.. :grin:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kilka ciekawych Tricków:

 

Tip 1. Wyrabiając farsz na np. kiełbasy, kiełbaski, pasztetowe i "smarowidła" itp. to zamiast lodowatej wody albo lodu, do mielenia, kutrowania/miksowania, dodajemy lodowatą gazowaną wodę mineralną. Co2 w "mineralce", wiąże lepiej farsz a nawet w niektórych wyrobach/potrawach, zastępuje jajka jako "wiązadło".

 

Tip 2. Pieczona/grillowana kiełbasa, otrzyma ciemniejszy kolor, jeśli zamoczymy ją krótko przed pieczeniem, w mleku.

 

Tip 3. Kwas askorbinowy, czyli witamina C (aptekarska w proszku), "różowi/czerwieni" wyroby.

 

:wink:

 

[ Dodano: Wto 04 Wrz, 2012 23:05 ]

Jeśli już było to sorki.. :mellow:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip 1. Wyrabiając farsz na np. kiełbasy, kiełbaski, pasztetowe i "smarowidła" itp. to zamiast lodowatej wody albo lodu, do mielenia, kutrowania/miksowania, dodajemy lodowatą gazowaną wodę mineralną. Co2 w "mineralce", wiąże lepiej farsz a nawet w niektórych wyrobach/potrawach, zastępuje jajka jako "wiązadło".

W przypadku mięsa, chyba słabo działa, gdyż przemysł nie stosuje wody mineralnej gazowanej.

Tip 2. Pieczona/grillowana kiełbasa, otrzyma ciemniejszy kolor, jeśli zamoczymy ją krótko przed pieczeniem, w mleku.

Przyczyniania do tego się karmelizująca laktoza i białka mleka.

Tip 3. Kwas askorbinowy, czyli witamina C (aptekarska w proszku), "różowi/czerwieni" wyroby.

Co jest w składzie aptekarskiej wit. C?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip 1. Wyrabiając farsz na np. kiełbasy, kiełbaski, pasztetowe i "smarowidła" itp. to zamiast lodowatej wody albo lodu, do mielenia, kutrowania/miksowania, dodajemy lodowatą gazowaną wodę mineralną. Co2 w "mineralce", wiąże lepiej farsz a nawet w niektórych wyrobach/potrawach, zastępuje jajka jako "wiązadło".

W przypadku mięsa, chyba słabo działa, gdyż przemysł nie stosuje wody mineralnej gazowanej.

 

Na logikę normalne bo jest zbyt droga a przecież teraz do wędlin idzie więcej wody niż mięsa :grin: - jednak słyszałem że niektóre zakłady stosują do kiełbasy Polskiej surowej.
http://www.e-gify.pl/gify/rozne/jedzenie_i_picie/jedzenie_i_picie2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mięsa, chyba słabo działa, gdyż przemysł nie stosuje wody mineralnej gazowanej.

P.Andrzeju, ale to są porady do wyrobów domowych a nie przemysłowych/zakładowych. Czyli tylko dla nas i naszych rodzinek..

----------------------------------------------

Przyczyniania do tego się karmelizująca laktoza i białka mleka.

Tak i jak najbardziej tak. Ale czy to nie jest fajny trick aby bez jakiś "polepszaczy" kolorów, podrasować też wzrokowo/kolorystycznie, własne domowe wyroby.?

----------------------------------------------

Co jest w składzie aptekarskiej wit. C?

No to jest akurat łatwe, bo niemal w każdym kiosku, na stacji benzynowej czy w marketach, można kupić wit.C ale raczej już z dodatkam smakowymi, a i tabletki z witaminkami są powleczone smakowymi glazurkami itp.. Więc z apteki czysta witaminka..

 

 

Serdecznie pozdrawiam :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 w "mineralce", wiąże lepiej farsz a nawet w niektórych wyrobach/potrawach, zastępuje jajka jako "wiązadło".

Fajnie, ale jak CO2 wiąże :question: tym bardziej w niektórych wyrobach farsz :question:

W mineralce masz H2CO3 i jak dalej :question:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIADEK, mięso wieprzowe kl IB lub kl IIA (chude z mięsa z szynki i łopatki )

7 kg Mielimy na sitku 8mm

mięso wieprzowe kl II 50/50 lub tłusty boczek 3 kg Mielimy na sitku 5mm

mięso z golonki przedniej lub tylnej 1kg

Mięso wołowe nieścięgniste 1kg Mielimy z golonka na sitku 3mm oraz z czosnkiem świeżym

Mięso razem 12 kg mięso świeże nie peklowane.

 

Pieprz czarny grubo mielony 15g

Przyprawa warzywko 40g

gorczyca mielona 10g

papryka ostra 10g

czosnek granulowany 20g

czosnek świeży 100g ale to według uznania może być mniej

Peklosól 120g

sól warzona 120g

 

To znaczy że na 12 kg wsadu przypada 120 gr peklosoli i 120 gr soli razem 240 gr oraz 40 gr warzywka zawierającego glutaminian sodu z solą. Na 1 kg mięsa wypada około 22 gr soli. Podpiekając w wędzarni stracimy troszkę na wadze i zasolenie jeszcze wzrośnie. Czyli to jest kiełbasa dla słonolubnych, a przy 10 gramach - połowa paczki papryki ostrej, stanie się dodatkowo "ognistą" Nie widzę też sensu łączenia granulatu 1 paczka 20 gr z czosnkiem świeżym i zalewaniem mięsa wrzątkiem w ilości 1.5 litra. I tu mam pytanie czy ktoś z forum robił taką kiełbasę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zalewaniem mięsa wrzątkiem w ilości 1.5 litra

Przyprawy i sól dobierasz sobie do smaku, ale właśnie ten wrzatek stanowi sedno udanej kiełbasy kruchej. Ścinając kolagen, nie pozwala na wyprodukowanie podczas mieszania kleju spajającego farsz.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyandy - To nie moja receptura, link podałem jako ciekawostkę. Jest 13,5 kg farszu na kiełbasę . Słoność każdy swoją zna a jak za słone do na dłużej starczy i dłużej poleży. Czy ktoś tak robi -oj słabo czytasz nasze forum.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.