Skocz do zawartości

Podwawelska z chlebem


podwawelska

Rekomendowane odpowiedzi

Dawaj przepis na ten Szwajcarski... może w końcu mi wyjdzie 

 

Za godzinkę albo i dwie się zobaczy... Niestety okazało się że była mi i wyjszła mąka 650 z Tesco jakiej używa Paweł więc użyłem zwykłej 550. reszta jak w przepisie. I chyba mi piekarnik mocniej na górze daje...  :facepalm: Następnym razem pójdzie piętro niżej :)

 

Moja buła :)

 

attachicon.gif20160223_152413.jpg

 Tusiaku, przepis pewnie stąd wziąłeś, nawet podobne krzyżowanie :)

http://www.chleby.info/search/label/chleby%20na%20zakwasie

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze raz napiszę bo Maxell wykasował mój wpis :)

 

Nie dzielcie chleba i bułek na robione na zakwasie i drożdżach. Pieczywa dzielimy na chleby, bułki i inne. Jedyna różnica między bułką a chlebem jest taka że chleb jest większy. Chleb może byc z mąki żytniej, pszennej, owsianej, kukurydzianej i nnej, może byc na zakwasie i może byc na drożdżach. Tak samo z bułką.

Edytowane przez BazylWidzew

TYLKO WIDZEW RTS !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Bazyli masz zadanie domowe. I poszukaj czym tak na prawdę różnią się te dwa rodzaje pieczywa. Bo rozmiarem jak napisałeś to nie prawda

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Czasami też sobie jakiś chleb strzelę ale że nie lubię babrać się w cieście robię chleb w automacie. I przeważnie wygląda jak na zdjęciu.

Z przepisu

http://smakowitychleb.pl/prosty-chleb-automatu/

Chleb ładnie wyrasta jest na powierzchni całej foremki później opada. W czym może być problem?

post-57505-0-71916900-1456290930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tusiaku, przepis pewnie stąd wziąłeś, nawet podobne krzyżowanie http://www.chleby.in...ebyna zakwasie
Tak Gonzusiu, to jest akurat blog prowadzony przez Pawła :) Polecam lekturę 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, Paweł nie mógł od razu dać link do tego bloga a nie stopniować napięcie i wywoływać niepotrzebne dyskusje?

Już tego bloga nie prowadzę. Być może kiedyś zacznę znowu, ale teraz - na obecną chwilę - nie. Dlatego się nim nie posiłkuję teraz, nie wrzucam linków. A co do napięcia to nie ja je stopniowałem tylko ludzie tutaj. Ja tylko napisałem, że wrzucę przepis :) A dyskusje zawsze się przydają, zawsze coś ciekawego można się z nich dowiedzieć.

Witajcie, Czasami też sobie jakiś chleb strzelę ale że nie lubię babrać się w cieście robię chleb w automacie. I przeważnie wygląda jak na zdjęciu.

Z przepisu

http://smakowitychleb.pl/prosty-chleb-automatu/

Chleb ładnie wyrasta jest na powierzchni całej foremki później opada. W czym może być problem?

Na pierwszy rzut oka składniki wydają się w miarę dobrze dobrane. Ale zacząłbym od zmniejszenia ilości wody. Nie znacznie, po trochu. I obserwuj. Ewentualnie daj tez nieco mniej drożdży, powiedzmy 5 gram. Może chleb przerasta. Rośnie, rośnie, nie ma już siły i pfffff... Spada.

I faktycznie może łatwej będzie jak pokażesz przekrój chleba.

...ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki automatowy chleb opada gdy zbyt długo wyrasta i gdy się zagląda do środka podczas pieczenia ... ;) 

Ten na zdjęciu był za krótko pieczono , następnym razem nie trzymaj go tak długo podczas wyrastania tylko manualnie włączaj pieczenie , zanim się rozgrzeje jeszcze wyrośnie. Te programy w automatach są generalnie niezbyt udane sugeruję manualne włączanie wszystkich funkcji ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne podejście do chleba Pawła... Tym razem 100% ściśle z przepisem włączając w to mąkę z tego samego źródła :)

Co ciekawe chleb spiekł mi się niemiłosiernie pomimo że umieściłem go tym razem na półce niżej. Obstawiam że piekarnik nie obniżył temperatury po zdjęciu pokrywy (a na pewno zadałem draniowi 220`C)...

Jak ostygnie zobaczymy jak smakowo bo konsystencja powinna być OK - wyrósł ładnie.

 

post-44979-0-64535700-1456322226_thumb.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty byles jak ten chleb sie piekl? a moze ustawiles tylko na gorne grzalke? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robię dziś swój pierwszy wypiek...... :facepalm:

Pożyjemy, zobaczymy. :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem w trakcie... po 30 minutach było OK, odkryłem pokrywkę jak zawsze a tu taki zonk :) A piekło się na automacie więc obie grzałki grzały...

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie zazdrosne dziady jak stycznik w robocie naprawię... Tam wchodzi 3 kg ciężkiego ciasta  :cool: Pierdyknę bochen jak na dożynki  :laugh:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak stycznik w robocie naprawię

Eeeee taammmmm zepsty taki i w ogóle  - ... a męskich nie było ? 

 

 

 

 

jak na dożynki 
 

Dożynki to będą jak Cie dorwiemy. 

 

aha do murzynka to jeszcze rodzynki się daje ;)  :tongue:  :angel:  :rolleyes:

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe do tej pory problemów z piekarnikiem nie miałem...  Jak smak będzie taki o jaki mi chodzi to mu wybaczę  :D

 

 

Dożynki to będą jak Cie dorwiemy. 

Ty weź mnie nie strasz bo będę musiał % dorobić dla takich znamienitych gościuff...   :facepalm:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że raczej idzie z duchem czasu i to nie jest "chleb szwajcarski" tylko "Chleb powszedni syryjski" 

 

PS

Bez podtekstów rasistowski o karnację mi chodzi ...

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.