Skocz do zawartości

Sous vide - obróbka termiczna niskotemperaturowa


StefanS

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

kulek izolacyjnych pomimo stosowania pokrywy.
a moge wiedziec czemu?  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kulek izolacyjnych pomimo stosowania pokrywy.
a moge wiedziec czemu?  

 

Kulki tworzą powłokę izolacyjną i zmniejszają odparowywanie wody dzięki temu ograniczają straty ciepła.Temperatura w pojemniku jest stabilniejsza co przedkłada się na  zmiejszenie  zużycia energii elektrycznej .

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bilu72, Ale tu masz pokrywe. czy utrata wody jest az tak duza? .Ja mam zwykly cyrkulator , Ostatnio jak parzylam boczek to przykrylam garnek ( jeszcze nie zdazylam zakupic czegos dogodniejszego) , to przykreylam zwykla plastikowa deska do krojenia ..cala noc sie parzylo utrata wody ok 1 cm deska nie zamyka calego garnka wiec para uchodzila 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki Electro, to tylko w przypadku gdy ktoś nie ma pojemnika z odpowiednio wyciętą pokrywą, tak aby można było włożyć cyrkulator. Doskonała metoda to lodówka turystyczna plastikowa, a w jej denku zrobione wycięcie na cyrkulator. EAnna to kiedyś pokazywała, nie wiem gdzie to jest, ale na pewno EAnna odszuka i pomoże, bo to tanie, proste i wspaniałe rozwiązanie :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, Widzialam U EAnny , jak napisalam cyrkulator mam od niedawna i jeszcze nie kupilam czegos sensowniejszego , Mialam 3 lodowki ale poszly na zlom jak zaczeli remont balkonu robic to nie bylo miejsca na trzymanie . 

Na razie bedzi egarnek a pokrywa zrobie sobie docieta z frigolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to przykreylam zwykla plastikowa deska do krojenia
Każdy sposób jest dobry  :thumbsup:  Pokazywaliśmy z Wiśnią parzenie boczku SV z kulkami  przez 36 godzin - kilka lat temu w Zakopanem 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muski, Ja cyrkulator to" kupilam " okazjonalnie bo nic mnie nie kosztowal  :) lubie piersi z kaczki i usmazyc na patelni zeby byla perfekt w srodku troche ciezka , tak samo jak losos wiec postanowilam bezpieniezny zakup cyrkulatora bo to kolejny gadzet zabierajacy miejsce ..

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, lodówkę można kupić na byle "loppisie" prawie za darmo. Garnek natomiast ma nie izolowane boki, i oddaje dużo ciepła. Lodówka turystyczna to idealne rozwiązanie za bezcen, mam taki sprzęt, używam, choć w prawdzie rzadko, bo jakoś mnie ta metoda nie uwiodła, ale nic innego nie chcę, turystyczna lodówka w zupełności mi wystarcza  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka turystyczna to idealne rozwiązanie

 

To prawda :thumbsup:, pomimo tego, że używam lodówek o różnych pojemnościach w zależności od ilości wsadu to używam kulek które ograniczają parowanie. Pokrywka od lodówki ma podwójną ścianę i w miejscu otworu na cyrkulator para dostawała się pomiędzy dwie ścianki pokrywki, od kiedy używam kulek to znacząco mniej wody tam się skrapla. Trafiłem kiedyś w jednym z marketów na wyprzedaż płaciłem 20 zł szt.

Elektro wygląda to tak : 

post-84535-0-47582300-1643540959_thumb.jpgpost-84535-0-56114000-1643540969.jpg

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie o to mi chodzi Grzegorzu :thumbsup: . Mam identycznie, i sprawdza się idealnie, lecz kto chce jeszcze dodawać kulki na powierzchni wody, ma oczywiście prawo :D. Dla mnie to już że tak powiem "fanaberia", ale tradycyjnie jadąc klasykiem, to kto .......  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, kupno lodowki niewielkiej to koszt rzedu 100 sek a gdzie ja loppisu bede szukac :tongue:  , czas muo drozszy . wszystko w swoim czasie garnek narazie spoko , ja robilam ostatnio lososia a to nawet woda nie zdazyla wyparowac  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Electro, będąc "dziadkiem", czasu mam dużo, ale bywanie na "loppisach", i znajdowanie czasami wspaniałych rzeczy za bezcen, to takie można powiedzieć hobby na które nie ma lekarstwa, bardzo mnie cieszy kiedy trafia się coś fajnego za przysłowiowy "spottstyver" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonała metoda to lodówka turystyczna plastikowa, a w jej denku zrobione wycięcie na cyrkulator. EAnna to kiedyś pokazywała, nie wiem gdzie to jest,

 

Pokrywa z wycięciem na nowy cyrkulator.

post-40040-0-71254700-1643544197_thumb.jpg  post-40040-0-58781000-1643544213_thumb.jpg

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, tez lubie loppisy, szczegolnie jak mozna znalesc takie starocie czesto wygladajace jak nikomu nie potrzebne  ale ja mam problem z poruszaniem sie .Lodowke to kupie jak bedzie po lecie wysprzedaz bo i tak musze kupic jakas na ballkon co by picie ( czytac piwo) na balkonie , lodowka w kuchni za mala i zawsze placz TZ ze piwo cieple :)


[Dodano: 30 sty 2022 - 13:10]

EAnno ty masz troche inny cyrkulator , moj ma taki uchwyt / klips ktory ma nie za szeroki rozstaw wiec lodowka nie moze miec za grubych scianek zebym mogla go zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cala noc sie parzylo utrata wody ok 1 cm deska nie zamyka calego garnka wiec para uchodzila 

Ciepło parowania wody jest wysokie; szkoda energii. 


[Dodano: 30 sty 2022 - 13:15]

 

 

masz troche inny cyrkulator , moj ma taki uchwyt / klips ktory ma nie za szeroki rozstaw wiec lodowka nie moze miec za grubych scianek zebym mogla go zamontowac

Ten cyrkulator też ma klips.

Mój poprzedni był taki sam jak Twój i pracował w tej lodówce.

Grubość ścianki mojej lodówki turystycznej wynosi 2,3cm. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grubość ścianki mojej lodówki turystycznej wynosi 2,3cm. 
taki to da rade spoko , Ja mialam lodowki PolarCooler , one mialy grube scianki .Zakup lodowki to zaden problem , a fakt prad drogi , dobrze ze ja mam umowe jeszcze gdy cena nie byla z kosmosu :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kulkami izolacyjnymi i separatorem,kolejnym dodatkiem są obciążniki do zatapiania Do tego celu obciążniki pakujemy razem z produktem Woreczki są całkowie zanurzone i nie ma efektu pływania co przedkłada się na równomierną obróbkę termiczną produktu. Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego i sprawdza się: https://pl.aliexpress.com/item/33001843648.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.12269583.0.0.1c442bb2bOuWLp

Ale dzisiaj jest dwa razy droższe :( (ja zapłaciłem 34$)

Edytowane przez piksiak

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobir do mojego gara zaadoptowalam ot taki trzymajnik do recznikow z papieru 

https://www.ikea.com/se/sv/p/torkad-koeksrullehallare-silverfaergad-00208670/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł , w moim cyrkulatorze nie mam separatora. Dzwoniłem dziś do Mmgastro i koszt takiego kosza to 237,33 

lobo dzięki za link  :thumbsup:  

Edytowane przez boob96
„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przejrzałem cały wątek, ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi. Prośba o radę, sporadycznie robię wędliny , ale tylko parzone brak możliwości wedzenia) . Do tej pory robiłem to w garnku na gazie z termometrem, ale już nie mam cierpliwości. Chcę kupić cyrkulator i pojemnik, cyrkulator do 400 zł.jest troche tego na  alledrogo a większość to powystawowe( jakoś nie mam zaufania) Pomyslałem o tych:

 

https://allegro.pl/oferta/cyrkulator-sous-vide-wifi-proficook-pc-sv-1159-11539079243

https://allegro.pl/oferta/proficook-cylkulator-prozniowy-sous-vide-gotowania-10982837243

 

Co do pojemnika wiele jest o lodówkach turystycznych, jednorazowo parzę 3-4 kg wędliny, jaką kupić względem wielkości ( może jakiś link?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.