Skocz do zawartości

Krajalnica - temat znany?


Domin12439

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 477
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy mógłbym poprosić o podanie nazwy tego modelu Zelmera?

 

Witam ,

 

pewnie chodzi Ci o ten model Zelmer 493.6 metal.

Występuje w różnych cenach więc trzeba poszukać , gdyż można urwać ok 100pln.

 

https://www.google.pl/search?q=zelmer+493.6+metalik&hl=pl&client=firefox-a&hs=rbS&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=HGG8UPS3CoyzhAfwoICAAw&ved=0CGYQsAQ&biw=1024&bih=705

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym poprosić o podanie nazwy tego modelu Zelmera?

Ponieważ kolega Marek z Bielska pisał, że użytkuje Zelmera i jest z niego zadowolony pomyślałem że może powie z jakiego.

witam

używamy zelmera alexis young-prezent ślubny sprawuje się b.dobrze,noż zakupiłem taki

http://img.bazarek.pl/129105/10281/660858/250_19686518184b7e49417e46d.jpg

z tym że musiałem go podostrzyć po swojemu,orginalnie posiadał lekki drut :idea:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja staruszka krajalnica już nie trzyma grubości i konieczny jest nowy zakup.

Umyłem i znowu trzyma grubość.

Ta cholera od tłuszczu ślizgała się na zębach. :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Polecam! Mam ten sprzęt, póki co pokroiłem nią około 20 chlebów i jestem ogromnie zadowolony. Tarczy do wędlin spróbuję dopiero w następnym tygodniu. Należy tylko pamiętać, aby tarczą do wędlin nie kroić nic innego.

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę właśnie ze względu na opinie i potrzebuję coś do cięcia wędlin na prześwitujące plastry, bo moja LP uwielbia :) im cieniej tym lepiej, do tej pory ciachałem nożem ale może ten sprzęt się nada, do chlebka mam inną krajalnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są krajalnice do krojenia wędlin na plasterki cienkie jak bibułka. Włoskich szynek jak "Prosciutto crudo" czy innych wędlin dojrzewających gdzie im cieniej tym lepiej. Do tego się po prostu nie nadają. Jeżeli więc komuś naprawdę o to chodzi, to trzeba szukać na np. "Tablicy" profesjonalny sprzęt używany, który często można znaleźć za całkiem małe pieniądze, a porównania z plastikowymi zabawkami żadnego nie ma.Sprzęt profesjonalny służy do takich celów właśnie i starczy na lata, a cena podobna. Oto jeden z przykładów.

http://tablica.pl/oferta/krajalnica-berkel-ID35Fb5.html#61b1c889fc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jak dla mnie w temacie krajalnic jest tylko i wyłącznie jeden producent krajalnic warty uwagi - GRAEF.

Oczywiście można sobie kroić innymi Zelmerami, severinami i boschami. Nie widzę sensu by blat stołu zajmowała mi bizerba albo maga :) bo ani to estetyczne ani nie powinno stać w domu.

 

Osobiście używam krajalnicy GRAEF m9 i począwszy od carpaccio i szynek dojrzewających po mięso z kością wszystko taki graef przerżnie (chociaż niby nie powinno się tego w ten sposób używać).

 

Nie są to tanie urzadzenia, ale nie wyobrazam sobie ze ktos moze kroic chorizo lub inna palete iberico za pomocą krajalnicy plastikowej czy zelmera - bez urazy (wiem, tez potnie).

 

Poniewaz sam duzo kroje - chleba, warzyw, owocow i w glownej mierze szynek polece wlasnie tego Graefa. Kiedys mialem wlasnie zelmera i boscha ale hałaśliwość i jakość wykończenia to jak mercedes SL i fiat 126p.

 

post-65501-0-18723200-1400590434_thumb.jpg

post-65501-0-96211800-1400590436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ten full profeszynel sprzęcior kosztuje?  :cool: Pytam bo spora część z nas pokupowała sobie ostatnio krajalnice. Za te tak przez Ciebie nielubiane MaGa, Berkele czy inne Bizerby daliśmy po jakieś 200-250 złociszy  :cool: Oczywiście w pełni sprawne i funkcjonalne....  A moim skromnym zdaniem są "odrobinkę" lepsze od tej zabaweczki  :D

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/5930513?gclid=CNT05qLMur4CFQeWtAodxHcAww

 

Biorąc pod uwagę ceny to ja w porównaniu z kolegą @CorpusWurst,  kupiłem za 1/5 tej ceny Mercedesa ;) a on niestety jeździ maluchem ;)

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojesuuu, to ja jednak tez wolę używanego Lexusa ( z marką z gwiazdą to mam akurat same złe wspomnienia :cool: ) niż nowego maluszka czy nawet Tico  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.