Skocz do zawartości

Pierwsze nadziewanie


karas220288

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A i teraz spojrzałem na Allegro w aukcje co kupiłem osłonki. To białkowe jednak.
 

Noo, to taka 'maleńka" różnica  :)  :)  :)  :)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Białkowe to zmienia postać rzeczy choć źle nabita,złe zwiazanie plastr i pewnie nie nakłuwałeś po nabiciu.Kolor uwędzenia ok.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał masz ,ale zanim zaczniesz jeszcze coś robić to obejrzyj sobie na you tube nasze filmy technologiczne.Dopiero później jak będziesz miał wątpliwości to pytaj.Tam możesz nauczyć się jak robić dobre,smaczne domowe wyroby.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakuwałem, filmy oglądałem. Poprostu brakuje mi wprawy. Przekrój ze zdjęcia to jeszcze ciepła kiełbaska, teraz rano wygląda lepiej. Powiem tak, na moje ( rodziny) potrzeby, jest super. Smaczne, kiełbaska ładnie się kroi, nie rozwala.

Moim skromnym zdaniem zdaliśmy test na 5???? Przepraszam za taki temat misz-masz ???? Miałem tyle pytań że zakładając oddzielny temat dla każdego tylko zaśmiecał bym forum. Owszem większość informacji które otrzymałem od was, na pewno jest na forum, ale dla laika niektóre są niezrozumiałe, a wy ładnie tłumaczyliscie????W przyszłym tygodniu zabieram się za salami Szczepana ( niestety bez serowej obsypki). Pozdrawiam. Uprzedzając moje pytania, może ktoś ma już teraz na nie odpowiedzi ???????? Czy macie jakieś wskazówki odnośnie Salami.

[Dodano: 24 paź 2020 - 04:42]

Jeszcze jedno, kiełbasę w lodówce w woreczkach foliowych przechowywać czy tylko w osłonkach białkowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przyszłym tygodniu zabieram się za salami Szczepana

A masz kuter? 


[Dodano: 24 paź 2020 - 06:54]

Salami to wyższa szkoła jazdy. Technologia do łatwych nie należy. W przepisie jest tzw. skrót myślowy a zapewnienie Szczepana, że mięso było mielone na maszynce/wilku i to na oczku "3" należy miedzy bajki włożyć.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przyszłym tygodniu zabieram się za salami Szczepana

 

Naprawdę   :w00t:  .Widać nie wziąłeś sobie do serca tego co napisałem. Ja niestety Ci w tym nie pomogę bo masz za małe doświadczenie i sprzęt nie ten żeby wykonać prawidłowe salami. Pozdrawiam i życzą powodzenia.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy macie jakieś wskazówki odnośnie Salami.
Na razie poćwicz inne kiełbasy. Nazwa prosta wyrób nie. Wyjdzie Ci wyrób kiełbasopodobny - ale to wolny kraj -rób co chcesz ;)   

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pójdę za waszą radą, salami zostawię. Szkoda materiału,

I to jest prawidłowa konkluzja na etapie Twojego doświadczenia. 

Salami jest kiełbasą surową, fermentowaną.

Aby się nie zepsuła musi być produkowana w specjalnym reżimie technologicznym a potem dojrzewać w odpowiedniej temperaturze, wilgotności i słabej wentylacji.

Już na etapie mielenia można zaprzepaścić wsad.

W przyszłości, jak poćwiczysz na prostszych kiełbasach i będziesz miał komorę do dojrzewania na pewno wrócisz do tematu z sukcesem.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pójdę za waszą radą, salami zostawię. Szkoda materiału
I chylę czoła za rozsądek  :thumbsup: Do salami za kilka lat  ;)  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz czy "złe zwiazanie plastr" jest efektem niezbyt dokładnego wymieszania klas?? Zrobiłem tak:

Wołowina zmielona na sitku 8 a potem z wodą zblendowana na papkę. Dodane przyprawy.

Klasa II zmielona na 10, dodałem do niej wołowinę i wyrabiałem. Potem klasa I, kostka 1x1 lekko rozbita tłuczkiem.

Masa kleista, musiałem na 4 ręce mieszać ( ja mieszałem a żona trzymała miskę bo uciekała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele,ale  u Ciebie podejrzewam ,że słabo wyrobiony farsz .

Musisz bardziej uplastyczniać jedynkę i dużo dłużej mieszać.Nie wiem kto Ci kazał z masy wiążącej robić papkę.Trzeba dolać tyle wody i tak mieszać żeby III puściła klej .Czym będziesz dłużej mieszał

 to będziesz czuł,że III robi się sztywna .Uplastyczniasz I dodajesz II i mieszasz najpierw I i II a na końcu dodajesz  III i ew. tłuszcz ,resztę wody i mieszasz, aż farsz nie będzie odchodzìł od ręki do tzw. anielskich włosów.Bierzesz garść mięsa odwracasz w kierunku farszu i otwiersz dłoń.Mięso powinno się trzymać otwartej  dłoni.

PS

Dobra decyzja co do salami.To nie taki prosty wyrób jak by się wydawało.Lepsi od Ciebie zaliczają wpadki.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że miałeś wołowinę jako masę wiążącą, ale tak samo trzeba z nią postepować jak z III wp.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzięki za garść porad, przy następnej okazji na pewno się dostosuje. Od 3 dni suszę jedną żywiecka, ładnie traci na wadze. Dzisiaj pojawił się biały nalot, czytałem że tak ma być.

Tylko ci z nim zrobić?? Jedni piszą żeby tylko zetrzeć ściereczką, inni wycierają i smarują olejem. Czy może zostawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyj ściereczką.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.