Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy mięso jest nastrzyknięte ?


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

oj przy schabie to 80% jest strzykana na 5-8% 

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej nie mniej niż 20%.

I takie mięso powinno być oznaczone na sklepie jako przetworzone, nie może mieć nazwy mięso świeże. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to masowy nie odosobniony proceder,zajmuję się produkcją wędzonek zarobkowo i niejednokrotnie  naciołem się chrzczonym mięsem.Dzwoniąc do hurtowni z reklamacją kierowniczka z rozbrajającą szczerością mówiła żebym na razie od nich nie brał towaru bo dostają tylko ,,pompowane''.Z własnego doświadczenia najczęściej szprycowany jest schab bez kości na drugim miejscu szynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zapomnieliście Panowie i o mieęku z szynki.

Jestem pewna, że i do szynki nastrzykują jakąś 'Wodę"

U mnie w mięsnym widziałam ostatnio jak mięso pławiło się w jakiejś cieczy czerwonej. A mięso było jakieś szkliste nie wiem co to mogło być.

Przecież mięso powinno byc suche!!!!!

No chyba, że je reanimowali........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Generalnie wszystko co jest w niby promocji ...

I jak żyć Dziadku, jak?  :tongue:  :D

 

Co ma zrobić taki człowiek,

tyle się namęczył, starał, studia "zaoczne" skończył ... itp?  :rolleyes:  :facepalm:

 

A teraz przyszło ze "strzykanej" tkanki robić tzw. "wyroby domowe"!  :D  :laugh:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze, że człowiek na wieś się przeprowadził, a w sklepie gdzie kupuje promocji nie ma.

Tak, tylko sklep kupuje mięso w M....w promocji .... :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sklep kupuje mięso w M....w promocji ....

Oj nie, ten sklep zaopatruje się mięso w małej lokalnej ubojnio-masarni, zresztą ostatnio ominąłem jedno ogniwo, kierowca

przywozi mi mięso oddzielnie, bez marży sklepowej, kupuje niby dla siebie, dwa piwka załatwiają sprawę, a towar jest ok. :cool:

I to jedna z zalet życia na wsi. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle już mięsa widziałeś, że nawet gdyby trafiło się promocyjne, to rozpoznasz.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strasznie upia**** klientem w Pl ,jak widze taka zmarkotniala sprzedawczynie na miesnym to pytam skad pochodzi mieso i gdzie bylo rozbierane ,i kiedys taka pani powiedziala mi ze rozbieraja na sklepie ( market) ale juz na pytanie skad pochodzi swinka nie potrafila odpowiedziec.Znikla na zapleczu po chwili przybiegla i myslalam ze pewnie z kierownikiem a ona przynosi mi takie opakowanie po miesie (folja) i dostalam informacje skad bylo ..,moje zdziwienie i kolejne pytanie ..mowila pani ze to sami rozbieracje poltusze wiec skad to opakowanie? myslalam ze mnie wzrokiem zabije :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

opakowania
  :thumbsup:  :)

no rozbierają , ale z opakowania :D

:thumbsup:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jak można zmniejszyć ubytek osocza podczas magazynowania mięsa

1. Stosować mięso o wyższym pH.

2. W czasie rozbioru nie składować elementów w warstwach.

3. Składować elementy luźno położone w pojemnikach.

4. Używać różnych sposobów zapobiegających wyparowywaniu wody z mięsa w czasie przechowywania.

Edytowane przez Bagno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilam poledwice w markecie w ktorym zawsze kupuje mieso , nigdy nie mialam zadnych problemow i nie widzialam nic dziwnego , ale tym razem trafilam na mieso nastrzykniete,  kupilam poledwice do wedzenia , po zapeklowaniu 2 kawalki  bardzo sie mienily  a po wedzeniu  , sparzeniu i ostygnieciu  kiedy rozkroilam zobaczylam taka dziure i wylala sie taka zametna ciecz, poledwica w smaku jest smaczna , ale ta ciecz wyglada bardzo nie apetycznie , moze ktos potrafi mi wyjasnic co to za ci paskudztwo wylecialo z miesa ?post-60407-0-98201700-1454307441_thumb.jpg

post-60407-0-29292200-1454307260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:w00t:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.