Skocz do zawartości

Kiełbasa lisiecka produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam zdjęcia dla lepszego rozeznania według barwy . Mimo że niektóre mięśnie zaliczane są  do jasnych ,to należy co nieco z nich przyciąć

post-39869-0-62172100-1393513806_thumb.jpgpost-39869-0-65228900-1393513831_thumb.jpgpost-39869-0-11747300-1393513854_thumb.jpgpost-39869-0-50961900-1393513885_thumb.jpg

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Super! Dziękuję!

Edytowane przez Małgoś

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazewnictwie układu mięśniowego (autor - Popesko) nie występuje "mięsień podścięgnisty".

Nazwa pojawiła się w "atlasie" autorstwa Olszewskiego str 72. W opisie rysunku nie występuje "mięsień półścięgnisty".

Prawdopodobnie mamy do czynienia z błędem drukarskim.  Szkoda, że do książki nie dołączono erraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viva,

tu znajdziesz wszystko.

 

Kielbasa lisiecka.pdf

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dyzio.Ja ten temat czytałam.

Problem polega na tym,że jak proszę sprzedawcę o takie jelita ,to mi wciska takie jakie ma akurat do sprzedania.

Chciała bym jej powiedzieć ,że potrzebuję jelita fi tyle i tyle z takiego a nie innego zwierza.

Oni są tylko sprzedawcami a ja nie jestem znawczynią ,to mi wciskają co mają.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viva napisz do Arkadiusza albo do abratka , w Twoim podpowiedzą gdzie w rejonie możesz kupić odpowiednie jelita.

Pozdrawiam WujaszekTom

Zobacz też temat:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/2504-sklep-z-artykulami-masarskimi-w-warszawie/

Paweł z góry przepraszam ,że w Twoim temacie

Edytowane przez Wujaszek Tom

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam prośbe bo nie mam wagi aptekarskiej prosze o podanie przypraw na łyżeczki jeśli to nie problem

Witam, też nie mam aptekarskiej, wystarczy waga kuchenna. Linki z przelicznikami podali koledzy.

Dzięki dyzio.Ja ten temat czytałam.

Tam podają wiankowe a tu http://wedlinydomowe.pl/kielbasy/trwale-pieczone-lub-parzone/722-kielbasa-lisiecka  Jelita wołowe różnych przekrojów

w związku z tym kupiłem http://www.wyroby-domowe.pl/jelita-naturalne-wolowe-proste-kaliber-4555-p-39.html

Paweł z góry przepraszam ,że w Twoim temacie

Spoko, jest w temacie.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Waga aptekarska ???

Czy kolega caro70 szafranu będzie używał ? :)

Z łyżeczkami radziłbym jednak uważać, bo są bardzo rózne i łatwo o błędy. Jeśli na kg mięsa zużycie soli peklującej i tak idzie w dag a nie mg to wystarczy zwykła elektroniczna waga kuchenna za kilkadziesiąt zł. 

To jest oczywiście MZ, ale używam własnie takiej i wyroby wychodzą jak trzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Waga aptekarska ??? Czy kolega caro70 szafranu będzie używał ?

 Niekoniecznie szfran, ja taka wage mam, bo jednorazowo robie bardzo male ilosci wedlin i  czasem potrzebuje z dokladnoscia do dziesiatej czesci grama. Nigdy nie bylo zle. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szał :frantics: :frantics:

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niekoniecznie szfran, ja taka wage mam, bo jednorazowo robie bardzo male ilosci wedlin i  czasem potrzebuje z dokladnoscia do dziesiatej czesci grama.

Mistrzyni. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co dolega polędwicy z lewej? Za tłusta świnia? Pierwszy raz taką trafiłem. Którą dać na wędzonkę a którą do kiełbasy? A może nie ma znaczenia?

 

post-55133-0-54943000-1410375951_thumb.jpg

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. marmurkowatość mięsa, czyli tłuszcz międzytkankowy. Obie nadają się do wędzenia, choć ładniejszy efekt uzyskasz wędząc tę z prawej.  

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma znaczenia. Musisz pokierować się własnym wyborem biorąc pod uwagę gusta przyszłych konsumentów.

Dlatego, polędwicę posiadającą marmurkowatość dałbym do kiełbasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trafiła mi się taka marmurkowata polędwica, ale tak sobie myślę, że ta niewielka ilość tłuszczu, w było nie było bardzo chudym mięsie, powinna pozytywnie wpłynąć na walory smakowe.

Optycznie to może faktycznie wygląda to dziwnie i nietypowo, ale przez analogię do marmurkowej wołowiny .... hmmm ... może warto skorzystać z okazji i zrobić eksperyment?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trafiła mi się taka marmurkowata polędwica, ale tak sobie myślę, że ta niewielka ilość tłuszczu, w było nie było bardzo chudym mięsie, powinna pozytywnie wpłynąć na walory smakowe.

Optycznie to może faktycznie wygląda to dziwnie i nietypowo, ale przez analogię do marmurkowej wołowiny .... hmmm ... może warto skorzystać z okazji i zrobić eksperyment?

Już pokrojona, zaraz się zacznie peklować.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami kupuję w markecie  coś ala łososiowa i raz właśnie natrafiłęm na taką  marmurkowatą, oprócz tego była jeszcze chyba czymś nastrzyknięta bo miała konsystencję żelatyny, byłem przekonany że te marmurki własnie są od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.