Skocz do zawartości

Nastrzykiwanie bez emocji (?)


rademar

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymam, trzymam,.. a i tak kilka razy spadnie. Dziś zrobiłem 20 kg. I z 5 razy spadła ze 3 razy siknęło. Raz igła spada innym razem redukcja. Widzę, że trzeba wybrać inny sprzęt i nie podgrzewać emocji :-) Edytowane przez rademar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

końcówka tłoku zakończona gumową uszczelką, co powoduje, że strzykawka nie przecieka i wytwarza się odpowiednie ciśnienie przy odciąganiu. Do tej strzykawki można kupić łącznik i dobierać igły z różnymi nasadkami.

"Moje" strzykawki też mają uszczelkę, tylko że białą.

Kiedyś na samym początku miałem z czarną uszczelką, ale ta reagowała z solanką i zmieniłem na białe.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moje" strzykawki też mają uszczelkę, tylko że białą.

Tyle, że coraz nędzniejszą niestety i pięć razy cieńszą, te o których pisze Anuś, z apteki są lepsze, bo mają grubą gumę i właśnie nie przepuszczają. Na dodatek dałem przerobić obie, które kupiłem.

Jak do 100 ml się naciąga to jedna jeszcze jakoś, powyżej przecieka. A druga w ogóle do doopy. :hmm:  O szybkim ścieraniu cyferek, nie wspomnę.  :facepalm:

 

post-55133-0-41565100-1449959310_thumb.jpg

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze lepsze strzykawki dostępne w każdej aptece. Ta strzykawka to ''żaneta '' ma nieco inną końcówkę, niż tą którą pokazałeś, a igły są z mandrynem .. stosowane od dawna w medycynie. To ta strzykawka http://i.imged.pl/st...ary-1526314.jpg

 

Ja też takich używam - dzisiaj kupiam nowy zestaw : strzykawka 3 zł + igła 5zł . Jak na moje potrzeby całkowicie wystarcza :) Kupuję nie w aptece tylko w sklepie z zaopatrzeniem medycznym.

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak do 100 ml się naciąga to jedna jeszcze jakoś, powyżej przecieka. A druga w ogóle do doopy.   O szybkim ścieraniu cyferek, nie wspomnę. 

Po co naciągasz, jak łatwiej jest wyciągnąć tłok i nalać do środka ?

Co do cyferek, to może i je solanka ściera, wszak to sól, a tak naprawdę to na kiego Ci mierzyć ilość solanki ? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam strzykawek z igłą z dwoma otworami. Idealne do nastrzyku i nie muszę nic trzymać.Nie zapychają się przy nastrzyku. Ma tak duże otwory ze nawet nie przeszkadza jak zaciągam solankę z przyprawami .

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/7a9bcb4bcc665a3fdaeec08f18ceef37.jpg

 

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/5d0e1551014aca2db0696fbe1ccb2f47.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005

Edytowane przez davido31

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Igła ci się nie zapchała?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nastrzykiwarki czy to gotowe, czy samoróbki co pokazał Dziadek to dobry patent, ale jak odmierzać ilość nastrzyku ? 60ml, 80ml itd? Wychodzi na to , że na oko, lub trzeba trzymać nastrzykiwane mięso na wadze, a to chyba upierdliwe :cry:

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dopompować do oporu i na czas napełniać np. szklankę lub inne, odmierzone naczynie. Potem jedziesz już na czas.

Oczywiście, jeśli masz wagę, to jak najbardziej.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jak odmierzać ilość nastrzyku ? 60ml, 80ml itd?

 

 

Mięso kładziesz na wagę i nastrzykujesz ile potrzeba , oczywiście po przeliczeniu ml. na gramy .  O gram przecież nie chodzi .............. to nie apteka :D

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nastrzykiwarki czy to gotowe, czy samoróbki co pokazał Dziadek to dobry patent, ale jak odmierzać ilość nastrzyku ? 60ml, 80ml itd? Wychodzi na to , że na oko, lub trzeba trzymać nastrzykiwane mięso na wadze, a to chyba upierdliwe :cry:

 

Z ciekawości zapytam ....po co mierzyć ilość nastrzyku, skoro nie używamy chemii?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z ciekawości zapytam ....po co mierzyć ilość nastrzyku, skoro nie używamy chemii?
 

Pytasz już po raz kolejny w tym temacie, tabele podają ilość solanki na 1kg. Nigdy tego nie widziałeś?  :rolleyes:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak .Kładziesz mięso na wagę i zaczynasz nastrzykiwać .Waga pokaże ile nastrzyknąłeś.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytasz już po raz kolejny w tym temacie, tabele podają ilość solanki na 1kg. Nigdy tego nie widziałeś? 

Widziałem Pawle..

Ale bez używania chemii, odmierzanie nastrzyku nie ma sensu. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.