Skocz do zawartości

Perszing piecze, wędzi, gotuje i jak zwykle kombinuje !


Perszing37

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 860
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Mój ogródek = moje przepisy
:thumbsup: Wolny człowiek :thumbsup: Jestem za ;)  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój ogródek = moje przepisy :)

 

 

Tutaj się zgadzam . Tylko zapisz sobie to ,  albo zrób foto i do Archiwum . Pamięć jest ulotna :D   A tak to super robota :thumbsup::clap::)

 

 

Pozdrawiam 

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie gniewać że się przyczepiłem. Po prostu wykop na zdjęciu wygląda na około 30cm.

 

 Mój ogródek = moje przepisy :)

Do momentu jak nic się nie wydarzy. Wtedy okaże się że i tam obowiązują przepisy budowlane. Ale mam nadzieje że do tego nigdy nie dojdzie :)

Edytowane przez Silton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś walczyłem z montażem DYMBOX-a, malowaniem szuflady i montażem uchwytu i płaskowników do łatwiejszego wysuwu......szuflada / farba wypalona......tuż tuż kuniec 1f642.png :) Dodatkowo zrobiłem połączenie z domem bardziej bezpieczne.....wędzarnia podłączona do gniazdka w tarasie....gniazdko połączone z przedłużaczem , który jest chowany w rozdzielnicy IP65.......

 

post-67697-0-62751100-1497553113_thumb.jpgpost-67697-0-51289500-1497553114_thumb.jpgpost-67697-0-29076600-1497553115_thumb.jpgpost-67697-0-13239800-1497553116_thumb.jpgpost-67697-0-86136700-1497553116_thumb.jpgpost-67697-0-66250700-1497553117_thumb.jpgpost-67697-0-39284000-1497553118_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No brawo :clap: :clap: . Powiedz mi tylko czemu masz takie grube te termometry (znaczy sondy) w drzwiach wędzarni? Czy może to są kotłowe (hydrauliczne) z głęboką studzienka montażową? Jak tak to daj bagnetowe , bo bezwładność ogromna

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ma bezwładności. Bimetaliczne od Marcina Jurczyka. Szybko reagują. A przede wszystkim można je brać do domu w czasie mrozu a kondon zostaje w wędzarni.

https://swojskiwyrob.pl/termometry-pomiary/757-termometr-do-wedzarni-bimetaliczny-20-cm.html


[Dodano: 25 cze 2017 - 23:15]

No dobra....budowanie wędzarni to jedno....a trzeba jeść....ośmiornica się gotuje na pyszne sałatki....szafranek (gouda z szafranem) się pakuje na 3 miesiące do próżni.....korycin z czarnuszką się robi na zamówienie z USA-dostawa oczywiście do Wrocławia 1f642.png :)))) i tak sobie mija niedziela

post-67697-0-37051500-1498425280_thumb.jpgpost-67697-0-14750000-1498425281_thumb.jpgpost-67697-0-51798000-1498425298_thumb.jpgpost-67697-0-26866800-1498425299_thumb.jpgpost-67697-0-03448200-1498425300_thumb.jpgpost-67697-0-60953500-1498425313_thumb.jpgpost-67697-0-41211200-1498425314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..ośmiornica się gotuje na pyszne sałatki.

 

Czy tę ośmiornicę kupiłeś mrożoną  i  gdzie  ?  Zawsze przy okazji pobytu w Grecji zajadam się ośmiornicami i  ciągle przymierzam się by  osobiście zmierzyć się z nią kulinarnie :D

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrożona najlepsza.....w Biedronce....a dlaczego najlepsza ???

bo są dwa sposoby na skruszenie tej macki.....

1. Albo się napierd.........a pałką aż zmięknię

2. Albo się mrozi kilka dni żeby skruszała

 

Ja gotuję ją w szybkowarze Tefala po wcześniejszym podsmażeniu na oliwie z czosnkiem i winem. Gotowanie w tym ustrojstwie to jakieś 40 min.

Można potem do sałatek albo na grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NIE ma bezwładności. Bimetaliczne od Marcina Jurczyka. Szybko reagują. A przede wszystkim można je brać do domu w czasie mrozu a kondon zostaje w wędzarni.
 Nie odrzucaj dobrych porad. Już nie długo sam się przekonasz. Nie chodzi tu o bezwładność tylko o dodatkowy błąd pomiaru w zależności od warunków zewnętrznych.

W tego typu termometrach błąd występuje nawet do 50%.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki termometr w starej wędzarni. Sprawdzałem go wzorcowanym termometrem DT-34 oraz sondą ze sterownika temperatury (dość dokładną). I nie ma aż tak dużych błędów. Różnice to +/- 2 -3 C. A więc spokojnie do przyjęcia.

 

Jak sprawdzę te dłuższe to dam znać. Nie wiem czy długość sondy może wpływać na błędy.

A dokładną sondę mam w sterowniku więc na niej przeprowadzę testy.

 

Ja nie odrzucam dobrych rad. Ale mam też pewne doświadczenie z różnymi termometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zacznie się przy temperaturze zewnetrznej poniżej 5 st. Rownież początkowo używalem takich termometrów. Szybko się wyleczyłem i teraz używam wyłącznie elektroniczne co nie znaczy, że ich nie sprawdzam. Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo zauważyłem. Już po dzisiejszych testach widzę co trzeba zrobić. Trzeba obciąć w środku kondona na właściwy termometr. Bo przez niego termometr ma jednak opóźnienie w reakcji. W starej wedzarni jest sam termometr bez kondona i reaguje znacznie szybciej. Ja też wolę elektroniczne. Szczególnie te że sterowników które mam. Szybko próbkuja, są dokładne i wodoszczelne. Ale brzydko by wyglądały :) oprócz tego że ma wedzic to jeszcze musi wyglądać :) rozpedzilem ją dziś z 24C do 50C na grzalce w niecałe 10 min. Chyba szybko przy tym gabarycie i na 2kW tylko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą będzie wolniej. Ja mam 2000W + 900W. W czasie mrozu używałem obu - żeby rozgrzać później 2kW wystarczało  :thumbsup:. Te termometry o których pisałeś pokażą dokładnie +/- ale długi czas reakcji. Popieram to co pisał Andy. Elektronik szybko reaguje. (chociaż między elektronikami też są różnice - bardzo "szybkie" są elektroniczne z ikea - reagują momentalnie. mam też inny (podobny) i reakcja dłuższa. Te z ikea reagują o wiele  szybciej niż czujka od sterownika (regulatora temp. ESCO)

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zwykle używam naturalne palenisko do wygrzewania wedzarni i do osuszania. Potem dopiero grzalke odpalam. W starej tak było. W nowej raczej podobnie bo lubię palić :) dt-34 ma mega szybki czas reakcji. Z moich dwóch różnych esco także bardzo szybko próbkują. Na stałe w nowej wedzarni jest sterownik z sonda. Nie muszę odpalać grzałki żeby sobie temperature mierzył :) a te przetestuję bez kondonow na czas reakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.