Skocz do zawartości

Kaszanka wyborowa


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś pierwszy raz zrobiłem kaszankę "koszerną" :wink: . Nie miałem krwi , to dałem wątrobę surową zmieloną i jedną wątrobę zaparzoną i pokrojoną w kostkę .

Synalek jak nigdy zjadł jeszcze gorącą prosto z gara.

A to fotka onej;

http://img62.imageshack.us/img62/2056/001noz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz zrobiłem kaszankę "koszerną" :wink: .

Kaszanka wygląda smacznie ... troszkę tłustawa ale może dlatego że jeszcze nie ostygła. :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę tłustawa

Bo taka ma być.A po czym tak sądzisz.Te ziarenka to kasza a nie tłuszcz.Brawo Heniu.Jutro to ona dopiero nabierze smaku. :thumbsup:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz zrobiłem kaszankę "koszerną" :wink: . Nie miałem krwi , to dałem wątrobę surową zmieloną i jedną wątrobę zaparzoną i pokrojoną w kostkę .

Synalek jak nigdy zjadł jeszcze gorącą prosto z gara.

A to fotka onej;

Obrazek

Heniu,

warto mieć w zapasie suszoną

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz zrobiłem kaszankę "koszerną

Henio piękny wyrób ,na pewno nie koszerny. To jest ,,Kaszanka biała''

Pozdrawiam i życzę smacznego

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przygotowałem 8kg okrawek z obróbki półtusz w ilości 8kg i zrobię kaszankę. Jak zamykali ubojnię, zdobyłem trochę krwi, zamroziłem i mam na biedę. Płucek tym razem nie dodam, bo i skąd mam je wziąć ?

 

A fota przedstawia krew, mrożę w woreczkach, a woreczki leżą w szczelnym plastikowym pojemniku do żywności. :cool:

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płucek tym razem nie dodam, bo i skąd mam je wziąć ?

zgaduję... ze sklepu??? :rolleyes:

- ostatnio widziałem je nawet w jednej z sieci handlowych :rolleyes:

- nie mów że w okolicy nikt nie sprzedaje płucek :rolleyes:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdradzę wam przepis na kaszankę jaką robię tak samo robił ją mój ojciec i dziadek.

SKŁADNIKI:

-kasza jęczmienna

-wątroba śledziona płuca nerki

-podgardle tłuste skrawki mięsa

-trochę skór(daję naprawdę w małej ilości bo nie lubię zwartej kaszanki)

-sadło

-świeża krew

-pieprz naturalny

-pieprz ziołowy

-majeranek

-sól

-osłonki kiełbaśnice

PRZYGOTOWANIE:

wpierw parzymy kaszę potrzebne będą specjalnie uszyte do tego celu płócienne worki

wsypujemy do nich kaszę tak z ćwierć pojemności worka zawiązujemy i wkładamy do kotła z wodą (na dno musi być włożona wkładka) gotujemy na sypko po ugotowaniu wysypujemy i studzimy kasza musi być całkowicie zimna!

gdy kasza się parzy przygotowujemy mięso i podroby do gotowania tzn. płuczemy do gara i gotujemy.Sadło kroimy na kawałki i smażymy żeby zrobiły się skwarki i wytopił z nich tłuszcz.Mięso po ugotowaniu także studzimy.Zabieramy się za mielenie mięso podroby i skwarki z sadła kręcimy przez siatkę 4mm. wrzucamy mięso do zimnej kaszy wlewamy tłuszcz lejemy surową krew dodajemy przyprawy i mieszamy. nabijamy do jelit parzymy później na kije studzimy i kaszanka jest gotowa do konsumpcji :thumbsup:

Rzeźnik z powołania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoś, Ironicznie troszkę zapytam, czy worek płócienny mogę zastąpić poszewką na kordłę? Taką formatu 2m/2m? :)

 

Nie, żebym się czepiał... przepis wydaje się być ok, tylko wielkości nie podajesz żadnych ... Ile kaszy, ile czego ... Bo jak wezmę poszewkę na poduszkę i zasypię kaszą, i jak znajdę odpowiedni 100 kitrowy kociołek, i to jak się ugotuje, to sam przyjedziesz mi pomagać robić 50 KG kaszanki :)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.