Skocz do zawartości

Arkadiusza porady praktyczne


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zrob jeszce film z calego wedzenia

 

Oj to by był długi i nudny film. :D  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmm no tak zero muzy, nikt się nie bił, nie rozebrał nie tańczył, krwi mało co troszkę porzucał mięsem eeeeeee tammmmmm :(

 

;) "nastepną razą" napiszę Ci jakiś ciekawszy scenariusz ;)

 

PS

Oczywiście żartowałem ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka jest prosta.Atlas anatomiczny zwierząt nazywa ten gruczoł przyusznicą.Ja czyli ten pan o którym piszesz spotkałem się na naszym forum z taką nazwą jak podałem w filmiku.To tak jak z mięśniem trzygłowym czy trójgłowym.Podał tą nazwę albo Andrzej Bagno, albo Dziadek.Mimo, że brak Ci było odwagi napisać to w moim kąciku to i tak Cię podziwiam.Musiałeś obejrzeć film, obrobić podgardle, którego ponoć nie używasz bo Ci śmierdzi, zrobić zdjęcia i zamieścić na forum z szujowatym komentarzem.Strasznie się musiałeś napracować, żeby w swoim stylu komuś dopiec, ale się przeliczyłeś.Na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia.Jak to mówią " psy szczekają a karawana idzie dalej"A wystarczyło napisać pod moim filmem jednozdaniowe sprostowania.Oglądaj następny odcinek.Będzie o klasyfikacji podgardla.Zapewne znajdziesz też coś do czego będziesz mógł się znowu przy....bać..Pozdrawiam

 

Ze względu na czas nie będę dziś komentował pracy mistrza - nie bój wrócę do tematu, napiszę tylko odnośnie mego strachu - pisałeś mi na pw nie raz, bym nie pisał w Twoich tematach, ale mam zielone światło, napiszę tu jeszcze.... komentarz... odnośnie filmu i jego wartości merytorycznej.... :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. odnośnie filmu i jego wartości merytorycznej....

 

Cieszę się, że zmieniłeś zdanie.Masz zielone światło.Czekam z niecierpliwością.Mam tylko nadzieję, że będzie merytorycznie, zrozumiale dla wszystkich z uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej i bez osobistych wycieczek bez ,których jak widzę nie możesz się obyć.W innym przypadku Twoje posty w moim kąciku będę usuwał.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obróbka głowy wp. przed peklowaniem i późniejszym parzeniem.

 

https://youtu.be/UsBE3r75L04

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu ja co prawda rzadko używam głowy wieprz.,ale jak już to sciągam maski z nich i po oczyszczeniu pekluję.Tym sposobem potrzebuję mniejsze naczynia do tych czynności.Tak wiem że smak z kości też jest ważny,tylko widok zębów jakoś mi nie pasi,Dobrze że pokazałeś te czynności jakie zaleca się przed peklowaniem wykonać ,bo dużo ludzi z tym sobie nie radzi.  

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolejny super film,ja jeszcze te zeby jakos przezyje ,ale oka za zadne skarby nie wyjme  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Arku a co z odciętym uchem? Też peklujesz i dajesz do salcesonów? Czy jakoś inaczej je wykorzystujesz?

 

Sposobów jest kilka.Można zapeklować razem z głowami  i dodać do salcesonu.Można też zapeklować i dodać do salcesonu zmieloną samą skórę z ucha.A można też zapeklować lub nasolić i uwędzić .Tym razem poszły do peklowania i zdejmę skórę.Całego nie będę dodawał bo nie każdy lubi.

 

 

 

Tak wiem że smak z kości też jest ważny

 

O to to. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście darowałbym sobie usuwanie chrząstki z jamy nosowej. Dlaczego? Nie wchodzi w skład salcesonu i strata czasu.

Kiedyś i ja opalałem włosy i czyściłem po opaleniu. Obecnie mocno ścinam skórę wraz z cebulkami włosowymi. Zaletą metody jest brak zapachu spalonych włosów w pomieszczeniu.

Reszta bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osobiście darowałbym sobie usuwanie chrząstki z jamy nosowej.

 

Kiedyś też tak robiłem, ale doszedłem do wniosku, że będzie bardziej higienicznie jak usunę to krwawe pod chrząstką..Robota w sumie żadna oczywiście przy tej ilości ( trzy połówki).

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka mile widziana. :)

Z reguły w sprzedaży "sklepowej" nie ma podgardla w takiej wersji ze skórą, tylko bez. I tak szczerze mówiąc to nie widać na Twoim filmie co trzeba wyciąć i jak wyglądają gruczoły.  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z reguły w sprzedaży "sklepowej" nie ma podgardla w takiej wersji ze skórą, tylko bez. I tak szczerze mówiąc to nie widać na Twoim filmie co trzeba wyciąć i jak wyglądają gruczoły.  

To zależy od regionu.

U nas - na halach mięsnych - sprzedawane jest podgardle z całym dobrodziejstwem inwentarza  :D .

Jeżeli można zasugerować Arkowi lub innej osobie, to zrobienie obróbki podgardla pokrojonego w grubsze plastry.

Na przekroju widać dokładnie, co należy usunąć i jak to wygląda w zestawieniu z tłuszczem i mięsem podgardlanym.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli można zasugerować Arkowi lub innej osobie, to zrobienie obróbki podgardla pokrojonego w grubsze plastry. Na przekroju widać dokładnie, co należy usunąć i jak to wygląda w zestawieniu z tłuszczem i mięsem podgardlanym.

W tym poście https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/6853-czy-to-są-gruczoły/?p=406988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że pokazałeś te czynności jakie zaleca się przed peklowaniem wykonać ,bo dużo ludzi z tym sobie nie radzi.

 

 

Nie radzą sobie ludzie, oj nie radzą - bo tego nie robią...

 

 

Dzieki kolejny super film,

 

 

Film jak film - super - zastanawiające... dlaczego?

 

 

Kiedyś też tak robiłem, ale doszedłem do wniosku, że będzie bardziej higienicznie jak usunę to krwawe pod chrząstką..Robota w sumie żadna oczywiście przy tej ilości ( trzy połówki).

 

 

Jaki wpływ na usunięcie tego krwawego pod chrząstką ma wpływ na to, że będzie bardziej higienicznie, co i dlaczego - uzasadnij? :cool:

 

No teraz o filmie z przymrużeniem oka...

 

Początek - nie będzie łatwo - w tle słychać westchnienie, jest odcięte ucho czynność dość skomplikowana, wymagająca pełnego zaangażowania, potem wykrawanie pozostałości po uchu, czy to chodzi o ucho środkowe i wewnętrzne.

Potem piła do wycinania ryja - to nie prosta robota- artysta lekko się zasapał. Wycinanie krwawego pod chrząstką i potem opalanie, skrobanie, mycie - nie było. Czekam na część drugą, myślę że jeszcze zobaczymy usuwanie zębów

obcinanie warg, wyciąganie żył żuchwowych - co by tam jeszcze usunąć dla higieny? :cool:

 

Arkadiuszu - co Ty chciałeś tak na prawdę pokazać? O czym jest ten film? :cool:

 

Czekam na kolejne ... z uśmiechem... :cool: pozdrawiam...

Edytowane przez pis67
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany pis 67- Pięknie czyta się  Twoje posty  są tak  skonstruowane by razić a przy tym nie obrazić. W dewiacji poczynań indywidualnych upodobań do obróbki głów wp. nie zabieram głosu bo wymagania klientów są rożne . Odcinanie  uszu, zębów to dewiacje klientów. Co można poradzić gdy u nie których stają się pożądanym procesem produkcyjnym .Moje zdanie każdy - pokazuje jak robi . My przyjmijmy to do wiadomości , uszczypliwości zostawmy dla siebie, a pokażmy sami jak to ma być po naszemu . Co napiszę to kosz i teraz będzie mi miło gdy tam to trafi. Pozdrawiam

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Super ? bo  jest takich niewielu co chce im sie cos  obrazowo pokazac A dla mnie ktora niestety nie moze uczestniczyc w kursie ,i jeszcze ma mieso w sklepie inaczej dzielone niz w Pl  to bardzo pomocne. Teraz przynajmniej wiem jak podejsc do oka wczesniej odcielam kawalki  poza okiem a reszte zostawilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego Super ? bo  jest takich niewielu co chce im sie cos  obrazowo pokazac

 

Electra daj spokój.Post nadaje się do usunięcia bo "gość" w moim kąciku nie zastosował się do mojej prośby, ale ja go pozostawię.Będzie świetnym odzwierciedleniem jego charakteru.Czytający sami wyciągną wnioski.

 

 

 

Co napiszę to kosz i teraz będzie mi miło gdy tam to trafi. Pozdrawiam

 

W moim kąciku Dziadku, żaden Twój post nie zostanie usunięty przeze mnie do kosza.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiązanie batonów bez pomocy drugiej osoby.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0bj5THME654

 

 

https://www.youtube....bed/0bj5THME654

P.S

Może ktoś mi podpowie jak wkleić od razu film a nie link do niego.Z góry uprzejmie dziękuję. :)

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To półwyblinką

http://drytooling.com.pl/serwis/art/patenty/7155-wezly-wspinaczkowe-polwyblinka-jak-zawiazac

Bardzo praktyczny węzeł do wiązania  też np worków (mocne zaciśnięcie-przy stosunkowo małej siły)  

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszukujesz..
Wiążesz batony z pomocą drugiej osoby .....kamerzysty.  :D
 
Co do filmu to po wklejeniu linku, skrypt forum powinien sam zmienić link w podgląd filmu.... ale się tak nie dzieje ?

Pewnie Vtec będzie widział czemu.
 

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.