Skocz do zawartości

Muski - Qlinaria


Muski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

jajka :D amiszów, na ostro,

 

Skąd zdobyłeś jajka amiszów, nie miałem jeszcze okazji skosztować, a jadałem kurze, gęsie, przepiórcze, kacze, indycze, bycze ......  ?  :cool: 

 

 

 

Indyk 6,3 kg

 

Ten boczuś na indyku, zastosuję, bo zawsze mi się przesuszał....  :cool: 

 

No cóż - pięknie Panie, pięknie się bawicie.....  w wytwarzanie fajnego jedzonka....  :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indyk 6,3 kg - wypoczywał w solance 3,5% - 24 godziny

 

Co to daje bo mam wątpliwości czy taka słaba solanka i w tak krótkim czasie go nasoli .?

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jadałem kurze, gęsie, przepiórcze, kacze, indycze, bycze ...... ?
Piotrze - wszystko przed Tobą  ;)  :D 
[Dodano: 07 kwi 2018 - 15:50]

 

 

Jak ze słonością?

 

czy taka słaba solanka i w tak krótkim czasie go nasoli .?
od jakiś 10 lat przed pieczeniem solankujemy drób -wszelaki - kiedyś to była solanka 10% -później 7% - teraz jest 3,5-4% . Oczywiście , nie zupełnie :no: chodzi tu o słoność   :no:  przez dobę :yes:  maximum 2 doby - ale o soczystość i kruchość  :yes:  -szczególnie kaczki, gęsi czy indyka, ale nie dosalamy go zbytnio - w przypadku indyka dodajemy trochę soli do masła wsuwanego pod skórę przy kaczce już nie :D ​.

No i oczywiście na talerz idzie bez kosteczek ,które skrzętnie zbieramy ( przed wyłożeniem na półmisek wybieramy) i ( z dodatkiem szyi jak jest) robimy fantastyczny rosołek - sam się dziwię ,że wcześniej je po prostu wyrzucaliśmy :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek solony.? Przyprawy pewnie też? Osobiście mi nic nie mówi w stylu Gordona więc jakie?. To wszystko może się zbalansowac że słoności smak będzie super. :grin: pewnie nigdy nie zrobię jak dla mnie indyk to na miesiąc jedzenia ale kurczak czemu nie. :-) Wizualnie super ???? o i pewnie smak też :grin:. Więc podaj więcej szczegółów będzie/zrobię bida indyk czyli mały kurczak Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek solony.?

tak zwykła moja wędzonka- przecież nie wiedziałem ,że za 3 dni  będzie zlot i córki chcą indyka  :facepalm:

co by nie rozpisywać się na wiele stron 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sam się dziwię ,że wcześniej je po prostu wyrzucaliśmy
Zupełnie jak z moją galaretą drobiową, po trybowaniu kości na kiełbę. Kiedyś wszystko od razu zżerał pies, a teraz jeszcze coś się skubnie z tego ;) Pozdrowionka ślę :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sam się dziwię ,że wcześniej je po prostu wyrzucaliśmy  

A jak obryzione  :facepalm:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak obryzione
  :clap: na stół idzie mięsko bez kości - a jak jest to kurczak z kostkami i obgryzane - to kosz  ;)  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Boczek solony.?

tak zwykła moja wędzonka- przecież nie wiedziałem ,że za 3 dni  będzie zlot i córki chcą indyka  :facepalm:

co by nie rozpisywać się na wiele stron 

 

 

 

A czym on tam obsmarował tego indyka pod skórą na pewno masło ale z czym? :D  wygląda apetycznie, nawet można w podobny sposób kurczoka zrobić :tongue:  Bardzo ciekawy masz swój kącik :D 

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masło ale z czym

my robimy masło, pieprz, czosnek, szczypiorek i koperek lub kolendręy startą skórke cytryny lub limonki Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

masło ale z czym

my robimy masło, pieprz, czosnek, szczypiorek i koperek lub kolendręy startą skórke cytryny lub limonki

 

 

Dziękuję ślicznie już zapisuje :clap::D A możesz mi jeszcze przybliżyć jaki jest smak tych ostrych amiszowych jajek  :laugh:  wyglądają ciekawie muszę przyznać ale nie potrafię sobie wyobrazić smaku jajka np. kiszonego i tego na ostro jak to przygotowujesz zdradzisz zrębek tajemnicy?  :tongue: 

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostro

 

Marynowane jajka na ostro

na -10 jajek

czosnek- 5 ząbków – przeciskam na płatki (można zgnieść nożem , łyżeczką)

goździki - 5

kardamon zielony – 5 ziaren lub 1/2 czarnego

łyżeczka płaska curry

łyżeczka płaska cukru

łyżeczka płaska soli

łyżeczka czubata gorczycy (zwykłej białej,żółtej)

łyżeczka czubata kolendry

1/2 łyżeczki kurkumy

papryka chili – 2-3 suszone – lub świeże małe

cebula 2 średnie lub 1 duża

ocet owocowy np. jabłkowy 600 ml

postępowanie :

1.nastawiam jajka

2.na suchą patelnię ! Wrzucam -goździki, kardamon, gorczycę, kolendrę, curry, kurkumę i chili.

Podprażam kilka minut ok 3 – dodaję czosnek i jeszcze z 1 minutę ( mieszamy i nie za duża temperatura co by nie spalić)

  1. Do miseczki (garnczka) wlewam ocet dodaję sól, cukier, wrzucam podprażone przyprawy- mieszam dokładnie.

  2. Do słoika wrzucam cebulę, i jajka naprzemiennie

  3. Zalewam przygotowaną zalewą odstawiam

Odstawim na minimum 3 dni – lepsze są po tygodniu

 

Amiszów : https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/14365-pickled-eggs-jaja-marynowane/?hl=amisz%C3%B3w&do=findComment&comment=592690

Ukłony dla Ryszpaka  :D  :thumbsup: 

 

KISZONE - kolejny własny patent :yes:   -  sokiem z kiszonej papryki  zalewam gotowane jajka - daję im poleżakować 3 dni i już dobre.

Zalewałem sokiem z kiszonych ogórków - i dawałem wtedy przekrojoną na pół papryczkę lub tylko 1/2 papryczki  - proste jak sznurek -a smak trzeba wypraktykować  :D 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakiszanctwa...

No dobrze to masz jeszcze jajka kiszone w soku z kiszonych buraków

post-70549-0-81328300-1523198943_thumb.jpg

post-70549-0-01488600-1523198975_thumb.jpg 

Karolu - to zwykłe experymenty........ :facepalm:

a to marynowane w buraczkach przepiórcze

post-70549-0-35069100-1523198895_thumb.jpg

 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zakiszanctwa...

No dobrze to masz jeszcze jajka kiszone w soku z kiszonych buraków

attachicon.gifIMG_20180408_141133.jpg

attachicon.gifIMG_20180408_141305.jpg

Karolu - to zwykłe experymenty........ :facepalm:

a to marynowane w buraczkach przepiórcze

attachicon.gifIMG_20180402_085716_HHT.jpg

 

No i ładnie. Tylko mi powiedz jak to zrobiłeś, że te jajka tak ładnie przeszły kolorem? Bo jak ja zrobiłem te Amiszów, to tylko tak kolorem przeszły około 1 mm od brzegu i tyle. A marynowały się 12 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszły kolorem?

na foto są kiszone ? w soku z kiszonych buraków  :yes:  - te przechodzą jak na foto - a  amiszów -dokładnie jak napisałeś  :yes:

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.jajka, nie klimaty

Ok a to? klimaty?

post-70549-0-29783300-1523280725_thumb.jpg

karkóweczka

post-70549-0-62811000-1523280812_thumb.jpg

daniel z boczkiem wieprzowym dla pulchności  ;) 

post-70549-0-17022300-1523280847_thumb.jpg

co by nie było bez klimatów azjatyckich :facepalm:

Super świeży tofu - z dnia wczorajszego - (nareszcie poznałem wietnamskiego producenta -wykładał na stoisko i pogadaliśmy)

w paście w stylu azjatyckim (nie pytajcie o szczegóły- ot część ja zrobiłem a później doprawiła córka)

post-70549-0-20993700-1523281272_thumb.jpg

i halumi - bo było pod ręką

post-70549-0-95781400-1523281357_thumb.jpg

post-70549-0-06625300-1523281433_thumb.jpg

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak zrobić takową pastę
  mniej więcej tak :koreanska pasta sojowa, chinska pasta z bobu i chili, mirin, olej sezamowy, czosnek, imbir 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak zrobić takową pastę

mniej więcej tak :

koreanska pasta sojowa,

chinska pasta z bobu i chili, mirin, olej sezamowy, czosnek, imbir

 

Dziękuję juz szukam składników bo wyglada apetycznie :D:)

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co by nie było - nowy blat ( kuchnia) :facepalm: Małgo to i nowe wędzenie  :D

leniwy dymek od 6.00  ;)

post-70549-0-95529000-1526409248_thumb.jpg

efekt o 20.00

post-70549-0-90654200-1526409269_thumb.jpg

post-70549-0-65794900-1526409287_thumb.jpg

:D

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.