Skocz do zawartości

Awaryjna sytuacja. Potrzebna pomoc


misiek73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz ok i mamy jasność problemu....temperatura.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy można wieczorem zmielić mięso  (22) wsadzić zmielone do lodówki, kontynuować na drugi dzień o 14

czy lepiej pozostawić poklasyfikowane rozpocząć na drugi dzień o 14 od mielenia – kiełbasa biała

Dla mnie pierwszy wariant lepszy

 

wypadek losowy, muszę wyjechać o 23 wrócę jutro ok 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na drugi dzień mielić.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc! Planowałem na jutro wędzenie ale w tej sytuacji pogodowej nie wiem czy dojadę na działkę. Mam w lodówce nadzianą kiełbasę, polędwiczki zapeklowane na mokro (leżą w zalewie) i polędwice zapakowane w próżni. Czy jest jakaś możliwość przechowania tego do przyszłego tygodnia? Czy można to wszystko zamrozić?

Bardzo proszę o radę co mam z tym zrobić.

Pozdrawiam

Marko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam borniaka jak sie zmieści to zapraszam walczył w gorszej pogodzie możesz nawet zostawić i odebrać póxźniej Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski, bardzo dziękuję za chęć pomocy niestety w borniaka trudno będzie to upchnąć. Myślę, że jak to wszystko zamrożę to chyba nie będzie problemu z przetrzymaniem do przyszłego tygodnia.


[Dodano: 16 mar 2018 - 23:25]

Dzidek Maciek, serdeczne dzięki, wsadziłem już wszystko do zamrażarki mam nadzieję, że nic się nie stanie.

Pozdrawiam

Marko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj przekladalem mieso do wędzenia. Zrobiłem wszystko skrupulatnie według tabeli dziadka. Mięso ma być wędzone we środę. Jutro wieczór sznuruje, i daje do odciekania. Spotkałem się z problemem takim, że jak przelozylem mieso to ono torche jak by napuchlo i zalewa nie była w stanie tego przykryć. Wpadłem chyba na głupi pomysł ze doleje solankę z tym samym stezeniem obliczona proporcja. Dolałem 0.3 litra wody. Ale sek w tym ze pomyliłem proporcje. Wtedy mialem 2.4 litra wody i 300 gram peklosoli. Nie wiem czemu wydawało mi się że było 600 gram peklosoli. Czyli dolałem podwojne stężenie solanki. Jak się skaplem ze złą proporcja to było za późno wiec dolałem samej zimnej wody znowu 0.3 litra aby rozcieczyc zbyt duże stężenie.

Co mam teraz zrobić? Czy skopalem sprawę?

-Dolałem 0.3 litra z 75 grami soli

-Później rowniż 0.3 litra ale samej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy proces moczenia mięsa dotyczy wszystkich wyrobów ?

Jeśli korzystasz z tabeli DZIADKA i jest zbyt słone to tak. jeśli masz już odpowiednią solankę dla siebie to nie.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy proces moczenia mięsa dotyczy wszystkich wyrobów ?

To nie zależy od rodzaju wyrobu,  tylko ilości i stężenia zalewy peklującej.

Jeśli zapeklujesz standardowo czyli 40% zalewy w stosunku do wagi mięsa + 10 dag peklosoli na 1 litr wody, to mięsa nie trzeba płukać, bo nie ma takiej potrzeby.

Przedawkowanie peklosoli, czy ilości zalewy skutkuje tym że mięso jest słone i wymaga moczenia w celu odsolenia.....tylko po co tak robić? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę. Dzisiaj 13 dzień peklowania. Przez ostatnie kilka dni nie było mnie w domu. Tydzień temu jeszcze wszystko było w porządku. Dzisiaj wyciągnąłem garnek z mięsem z lodówki i coś takiego

post-64921-0-11668500-1522256843_thumb.jpg

 

To białe coś co pływa jest śliskie i lepkie. I zapach nieprzyjemny. Ja czuje zgniłe jajo.

Zebrała się komisja żeby ocenić, i tak:

żona - "trochę jakby śmierdzi"

teściowa - pachnie mięsem, wszystko dobrze

 

Jestem w kropce i nie wiem co robić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I zapach nieprzyjemny. Ja czuje zgniłe jajo.
utylizacja - niestety

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrój kawałek i wrzuć na patelnię i go podsmaż jak będzie śmierdziało to wyrzuć

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To białe coś co pływa jest śliskie i lepkie. I zapach nieprzyjemny.

po wypłukaniu nadal śmierdzi? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odkrój kawałek i wrzuć na patelnię i go podsmaż jak będzie śmierdziało to wyrzuć

A tę radę weź sobie do serca.

Na gorąco wzmacniają sie wszystkie nieprzyjemne zapachy. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.