Skocz do zawartości

Wątrobianka o grubej granulacji andrzejak


andrzej k

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę zamrozić?? Mrozić przed gotowaniem czy po??

Raczej zamrozić po sparzeniu i ew. podwędzeniu (zimnym dymem).

Pasztetówki i wątrobianki to wędliny podrobowe, bardzo nietrwałe.

Pakowane do jelit na pewno nie są sterylne i stanowią znakomitą pożywkę dla bakterii.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

 

w sobotę ruszam z produkcją

Ruszaj ruszaj, naprawdę warto :D

Dawno nie robiłem, ale na Święta też machnę "Wątrobiankę Pobiedziską" :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Możesz tylko nie będzie podwędzana a to daje ten smaczek Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodam troche papryki wedzonej :(

 

 

Na próbę możesz zrobić .   Jednak papryka zmieni smak . Dym wędzarniczy w płynie to już co innego . :facepalm::)

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a mozna ja do sloika wsadzic i pasteryzowac?

Jak dasz do słoików to zmniejsz ilość soli bo będzie za słone. Chyba, że lubisz słone.

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam .

 

Dosłownie przed chwilką przyniesiona z wędzarni , ciepła i pachnąca . Dopiero jutro będzie na śniadanie .

 

Pozdrawiam

 

Mam takie pytanie, czy robił już może próby z tą wspaniałą Leberką Andrzeja K. tyle że słoikach, zamiast w jelicie prostym, z ew. dodatkiem soli wędzonej, celem spowodowania efektu smakowego lekkiego podwędzania :D ? A  może sam Andrzej K coś mi w tej materii podpowie. Problem leży w tym iż chwilowo mam problem z nabyciem jelit prostych, a naszła mnie nieposkromiona oskoma na ten Andrzejowy cymesik, surowiec już przygotowany i czeka w lodówce.Posiadam aktualnie wolne słoiczki 350 ml. z prostymi ściankami, więc pomyślałem sobie że może warto byłoby zrobić próbę :D ? Jakie jest wasze zdanie :) ?

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam takie pytanie

Wydaje mi się Jarku, że można. Ja jedynie zredukowałbym sól, bo dla mnie w słoiczku 18 g byłoby odrobinę za słone. Ja daję do słoika 14 g.

Pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem bardziej słonolubny, będzie trzeba zrobić test, ale tą grubo mieloną Andrzejową Leberkę Witku już praktykowałeś może ? Czy po prostu odnosisz ogólne wrażenie że będzie OK. Czy typujesz tak na podstawie różnistych "pasztetów słoikowych" :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18g do słoik będzie za dużo.W jelicie w czasie parzenia się odsala.Do słoika zrób akurat nic nie przesalaj.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już praktykowałeś może

Jarku, jeszcze jej nie robiłem. Ogólne stwierdzenie i również na podstawie wykonu pasztetowej w słoikach. Jak na razie robię tylko w słoikach.

Możesz również poczytać w moim kąciku kuchennym jak ja robię pasztetową. Chociaż nie twierdzę, że Andrzeja może jest lepsza. Muszę raz zrobić i porównać.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15526-wyroby-witta-i-nie-tylko/

 

Pozdrowienia

Edytowane przez witt

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Witku, różnistych pasztetów, smarownych i mniej smarownych też trochę w życiu poczyniłem, ale tu napadło mnie jakoś tak właśnie dokładnie na tę grubo mieloną kichę Andrzeja K, a lubię takowe bardziej gruboziarniste :D. Też przypuszczam że problemu być nie powinno, myślałem jednak że ktoś już ją robił i coś może o takim wariancie Andrzejowej Leberki powiedzieć. Nie mniej dzięki Witku i Arkadiuszu :thumbsup: . Może jeszcze coś w temacie ew. dodatku soli wędzonej ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Akurat", to znaczy jak to widzisz Twym fachowym okiem Arkadiuszu ?

Ja to widzę tak, że to zależy ile chlupniesz rosołu , ale myślę ,że 15g/kg masy bez rosołu wystarczy.Trzeba próbować przed zapakowaniem w słoik. Na Witka przepisie bym się nie opierał bo on tam dodawał cukier (nie wiem po co).Dodatek cukru spowoduje obniżenie  słoności.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może sam Andrzej K coś mi w tej materii podpowie.

 

Powiem tak , nawet nie pamiętam czy robiłem tą wątrobiankę w słoiku  , bo jelit zawsze mam wystarczającą ilość .  Co do ilości soli w wyrobie do słoika musisz sam doświadczyć . Kiedyś jak robiłem kiełbasę do słoika też dawałem tyle co w jelito czyli 18g dzisiaj dałbym np 15g . ale ja stanowczo używam mniej soli w potrawach . Po prostu nie lubię nadmiernej słoności , zresztą nadmiernej octowości również .

 

Jarku ,  jeżeli nie masz jelit naturalnych  to bez wędzenia możesz również zapakować w osłonki poliamidowe albo i w białkowe i delikatnie podwędzić . 

 

Jedno jest pewne że takiego smaku jak w jelicie naturalnym  się nie osiągnie .  No chyba że masz takie zdolności .  :)

 

Pozdrawiam :)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arkadiuszu i Andrzeju. Zrobię próbę dając 15 g/kg soli i 1g. tego preparatu wędzarniczego z "Aromatiki" , a że w słoiczku tego wspaniałego posmaczku "kichy" nie będzie, to zdaję sobie sprawę, robiąc jednak dla wnuczek, to chętniej jednak będą jeść "kichę słoiczkową", niż taką tradycyjną z batona pakowanego próżniowo i ew. mrożonego jak  my lubimy :D . Dzieciaki w Szwecji patrzą na to "innym okiem" :D . Tak więc z samej ciekawości zapakujemy w słoiczki i zobaczymy jaki będzie rezultat :D ?

Ps. W razie czego to "następną razą" dam w jelita wieprzowe do kiełbas, mam takie grubsze niekalibrowane.

 

Pozdrowionka i dzięki :D:thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to "następną razą" dam w jelita wieprzowe do kiełbas, mam takie grubsze niekalibrowane.

Może lepiej wołowe proste, albo wołowe wiankowe.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację Arkadiuszu, ale idzie o to że teraz mam tylko takie niekalibrowane różnej grubości, oraz kalibrowane cienkie do kiełbas, 26/28, do dyspozycji :D . Jak będę w kraju, to znowu zrobię sobie zaopatrzenie "na zaś" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.